Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Światowy Dzień Bez Papierosa

2016-05-30 22:51:01 (ost. akt: 2016-05-30 22:59:39)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

31 maja jest Światowym Dniem Bez Papierosa. Święto stanowi okazję do zwrócenia uwagi całego świata na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne. Dzień ma również zachęcić do 24-godzinnego okresu abstynencji od wszystkich form konsumpcji tytoniu na całym świecie.

Szkoła w Pogorzeli chcąc przyłączyć się do tej akcji, przy współpracy z pielęgniarką szkolną, zorganizowała szereg działań na rzecz tego wydarzenia. Klasa VI wystawiła ciekawe przedstawienie dla wszystkich uczniów pt.: „Sąd nad papierosem”. Pani pielęgniarka przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat wpływu palenia tytoniu na organizm człowieka.

Odbył się również konkurs wiedzy dla szóstoklasistów, który miał na celu sprawdzenie wiedzy uczniów na temat szkodliwości palenia papierosów. Laureatom konkursu gratulujemy, a są to: Wiktoria Jankowska, Bartosz Misiewicz, Aleksandra Kibitlewska.

Chcąc przekazać zdobytą wiedzę na szersze forum, wyruszyliśmy z transparentami na happening po wsi Pogorzel. Hasła na transparentach i rozdawane ulotki miały zmusić mieszkańców do przemyśleń i refleksji nad swoim zdrowiem. Naszym celem było zachęcenie jak największej ilości mieszkańców do rzucenia palenia i rozpoczęcia zdrowego trybu życia.
Karolina Rytelewska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages