Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Spotkajmy się dziś na koncercie charytatywnym na rzecz Natalii

2016-05-20 07:04:09 (ost. akt: 2016-05-20 07:58:38)
Ulubionym zajęciem Natalii podczas różnych akcji jest malowanie twarzy.

Ulubionym zajęciem Natalii podczas różnych akcji jest malowanie twarzy.

Autor zdjęcia: Archiwum Klub Wolontariusze 18+

Od kilku lat niesie pomoc potrzebującym, a teraz sama jej potrzebuje. Wolontariuszka Natalia Kubicka cierpi na rzadką chorobę metaboliczną zespół Biceal-Fanconi Glikenowa XI. W piątek odbędzie się na jej rzecz koncert charytatywny, który zorganizowali gołdapscy wolontariusze.

— Natalia od trzech lat jest wolontariuszem przy naszym Centrum Wolontariatu — mówi Aneta Hurec. — Systematycznie pracuje w grupie integracyjnej skupiającej młodzież i osoby niepełnosprawne. Natalia mimo swojej choroby jest osobą energiczną, szybko odnajduje się w otoczeniu i łatwo nawiązuje nowe kontakty. Ulubionym zajęciem Natalii podczas różnych akcji jest malowanie twarzy. Często można ją spotkać, jak pracuje podczas imprez organizowanych w naszym mieście.

Zebrane pieniądze mają wspomóc rehabilitację i leczenie Natalii. Miesięczny koszt leków wynosi ponad tysiąc złotych. Częste wizyty do specjalistów to również spory koszt. Możemy choć w części pokryć jej leczenie. Bądźmy z nią i wolontariuszami w piątek o godz. 17 i weźmy udział w koncercie charytatywnym, który odbędzie się w sali widowiskowej gołdapskiego Domu Kultury.

— Nie ma leków, nie ma mnie — mówi Natalia. — Powinnam być pod opieką siedmiu specjalistów, ale jestem może tylko pod opieką czterech, gdyż praktycznie nikt nie wie nic o mojej chorobie.

Podczas koncertu odbędą się liczne licytacje ciekawych przedmiotów. Będzie można wylicytować m. in płyty i książki z autografami (Leszek Możdżer, Magda Umer, Wojciech Malajkat, Krystyna Janda, Beata Jankowska - Tzimas, Magda Steczkowska), gadżety sportowe, rękodzieło. Bilety w cenie 10 zł do nabycia przed koncertem. Zapraszamy!

Wystąpią: Flash Zone, Teatrusie, Zumba Aneta Adamczewska, Klezmer i kabaret Urwani.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages