Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

„Zabawna” przemoc, czyli happy slapping w Gołdapi

2016-05-16 08:47:34 (ost. akt: 2016-05-16 10:06:38)

Autor zdjęcia: Archiwum biblioteki

W ramach lekcji multimedialnych prowadzonych w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyły się zajęcia z klasą 2d gołdapskiego gimnazjum na temat „Happy slappingu”. Jest to zjawisko zaliczane do cyberprzemocy polegające na filmowaniu aktu przemocy, wcześniej specjalnie zainicjowanego.

Nagrany materiał – najczęściej film lub zdjęcia danej osoby w kompromitującej dla niej sytuacji, ośmieszającej ją i poniżającej rozpowszechniane są później w Internecie.

Na początku zajęć uczniowie wymienili zagrożenia związane z korzystaniem z Internetu i telefonów komórkowych, następnie obejrzeli film z serii „Zaplątani w sieć” obrazujący happy slapping. Po projekcji i odpowiedzeniu na pytania do filmu, przedstawiono krótką prezentację uzupełniającą temat lekcji.

Na zakończenie młodzież wysłuchała komentarzy ekspertów dołączonych do filmu, w których zwrócono szczególną uwagę, że czasem jesteśmy świadkami niewłaściwych zachowań w Sieci i trzeba mieć świadomość, że jeśli nie reagujemy albo wręcz pochwalamy takie zachowanie, sami stajemy się sprawcami przemocy.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz, klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages