Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Rozgrywki chemiczne w Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Gołdapi

2016-05-07 09:04:35 (ost. akt: 2016-05-07 09:11:50)

W gimnazjum na przełomie kwietnia i maja bieżącego roku szkolnego odbył się konkurs chemiczny pod nazwą "Chemicza para". Adresowany był do uczniów klas drugich. Miał na celu rozwijanie, promowanie uczniów o szczególnych uzdolnieniach w dziedzinie chemii, doskonalenie przeprowadzania doświadczeń chemicznych – obserwacji i wyciągania wniosków, jak również kształtowanie właściwych postaw i rozumienia roli chemii w życiu człowieka.

Konkurs przebiegał 2-etapowo. W pierwszym etapie uczniowie mieli do rozwiązania test w formie pytań zamkniętych i otwartych. Do kolejnego etapu przystąpiło po 2 uczniów z najwyższą liczbą punktów z każdej klasy. Tak więc drugi etap przebiegał w formie pracy zespołowej. Na tym etapie uczniowie wykonywali proste doświadczenia chemiczne – dokonywali obserwacji i wyciągali wnioski. Układali modele substancji chemicznych i klocki domina związane z tematyką chemiczną. Opisywali do czego służy w laboratorium chemicznym przygotowane szkło laboratoryjne. Interpretowali przebieg doświadczenia chemicznego w oparciu o film edukacyjny.

Uczniowie rywalizowali również „na sportowo” zdobywając kolejne punkty. Kasztanem jako elektronem mieli możliwość trafienia w powłoki elektronowe na narysowanym modelu atomu. Zwycięzcą Konkursu została klasa 2A – Julia Żuławska i Karol Siemieniuk.

Po zakończeniu rozgrywek poprosiłyśmy uczniów o wyrażenie opinii i własnych przemyśleń na temat Konkursu – „Bardzo nam się podobało. Chcielibyśmy więcej takich konkursów”, „Była bardzo ciekawa forma konkursu”, „Było fajnie, miło, przyjemnie. Liczę na więcej takich konkursów”.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział i zabawę. Mamy nadzieję, iż uczniowie biorąc udział w konkursie pomimo „lekkiego” stresu dobrze się bawili i mogli „na żywo” zbliżyć się do chemii.
Organizatorzy Konkursu: Magdalena Farańczuk, Anna Janonis - Klimko.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages