Sobota, 26 maja 2018. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Dzieje książki, jej budowa… oraz dopalacze i narkotyki, czyli lekcje w bibliotece

2016-04-30 17:52:05 (ost. akt: 2016-04-30 17:52:26)

Autor zdjęcia: Archiwum biblioteki

Kolejne dwie lekcje multimedialne odbyły się w tym tygodniu w czytelni dla dzieci Biblioteki Publicznej w Gołdapi.

We wtorek uczniowie z kl. 5 SP nr 1 wzięli udział w zajęciach na temat historii i budowy książki. Na wstępie cała klasa odwiedziła wypożyczalnię dla dzieci, czytelnie oraz dział zbiorów specjalnych, o którym dowiedzieli się, że mogą tam wypożyczyć audiobooki i filmy.

Następnie obejrzeli prezentację z dziejów książki oraz poznali elementy jej budowy. Po teorii przyszedł czas na ćwiczenia: każdy uczeń otrzymał książkę i miał za zadanie nazwać poszczególne jej części, po kilku prezentacjach ochotników rozdano test sprawdzający z budowy książki z dwoma krótkimi ćwiczeniami, z którymi dzieci sobie bez problemu poradziły.

Natomiast w środę młodzież z klasy 2 a gołdapskiego gimnazjum uczestniczyła w zajęciach na temat narkotyków i dopalaczy. Uczniowie obejrzeli prezentację o dopalaczach, następnie zobaczyli oparty na prawdziwej historii film pt.: „Fałszywa pomoc – narkotyki, dopalacze”.

Celem zajęć było zwrócenie uwagi młodych ludzi na zjawisko narkotyków oraz dopalaczy w kontekście umiejętności skutecznego odmawiania jak również na konsekwencje zdrowotne i prawne, jakie niesie ze sobą zażywanie oraz rozprowadzanie dopalaczy.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages