Sobota, 26 maja 2018. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Turniej w szkole w Gołdapi

2016-04-26 14:16:37 (ost. akt: 2016-04-26 15:19:31)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

25 kwietnia w gołdapskiej „Trójce” odbył się V Turniej Przyrodniczo – Sportowy "Kwiecień-plecień” o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3.

Do turnieju kolejny raz przystąpiły dzieci z gołdapskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy SP3. Konkurencji było bez liku. W tegorocznym turnieju akcentowano treści związane z ochroną środowiska.

Do zabawy wprowadzono maluchów opowieścią o zagrożonych wyginięciem zwierzętach żyjących w krainach wiecznej zimy i wiecznego lata. Wspaniałą ilustracją była pieczołowicie przygotowana dekoracja.

Przedszkolaki, wcielając się w rolę pingwinów, pokonywały tor przeszkód, leżąc na brzuchu i odpychając się rękami oraz chodząc na sensorycznych szczudłach.

Ponadto zmagały się w jeździe na sankach, nartach, hulajnodze czy rowerze. Zapamiętały, że warto, dla ratowania świata, oszczędzać wodę, korzystać z energooszczędnych żarówek, sadzić drzewa czy poruszać się rowerem zamiast samochodem.

Rywalizacji towarzyszył śpiew piosenek. Jury zwycięzcami ogłosiło wszystkich uczestników turnieju. Dzieci z dumą i radością odebrały puchary, dyplomy i słodkie upominki. Turniej został przygotowany przez Sylwię Kurpios-Sawicką, Paulinę Pietrzak, Małgorzatę Stankiewicz i Andrzeja Sawickiego.
Karolina Rzędzian

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages