Wtorek, 28 marca 2017. Imieniny Anieli, Kasrota, Soni

Gołdap: Nie daj się nabrać!

2016-04-27 09:40:00 (ost. akt: 2016-04-27 09:43:21)

Gołdapscy policjanci uczulają wszystkich mieszkańców naszego regionu, aby zachowali czujność przed oszustami podającymi się za „wnuczka” i „policjanta”. Sprawcy w rozmowie telefonicznej podają się za członka rodziny i proszą o pożyczenie pieniędzy. NIE WOLNO TEGO ROBIĆ!

Oszuści twierdzą na przykład, że mieli wypadek, muszą zapłacić ratę w banku, są chorzy bądź mają ciężką sytuację rodzinną. Kiedy podają się za policjanta, funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego lub innych służb przekonują starszą osobę, że rozpracowują zorganizowaną grupę przestępczą i proszą, aby mu w tym pomóc.

Po przekazaniu pieniędzy kontakt urywa się, a oszuści znikają z oszczędnościami ofiary. 

W jaki sposób się przed tym uchronić?
— Zachowajmy ostrożność. Oddzwońmy do osoby, za którą podaje się dzwoniący (syn, wnuczek) lub skontaktujmy się z innymi członkami rodziny, którzy mogą potwierdzić, że jest to ta osoba, za którą się podaje oraz czy rzeczywiście potrzebuje takiej pomocy, o jaką prosi — informuje policja. — Pamiętajmy również, że prawdziwi policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy ani nie informują telefonicznie o prowadzonych działaniach. 

Zwracamy się z apelem do osób młodych, aby informowały swoich rodziców, dziadków, znajomych czy sąsiadów w starszym wieku o sposobach działania oszustów. Powiedzmy im, jak się wtedy zachować.

Rozsądek i rozwaga w tym przypadku z pewnością uchronią nas przed staniem się ofiarą naciągaczy i utratą oszczędności całego życia.
W przypadku obaw i podejrzeń co do próby dokonania przestępstwa prosimy o kontakt z najbliższą jednostkę policji, dzwoniąc pod numer alarmowy 997 lub 112.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages