Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

„Finansoaktywni” gimnazjaliści

2016-04-15 12:39:43 (ost. akt: 2016-04-14 21:42:31)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wzięli udział w II edycji programu edukacyjnego Ministerstwa Finansów - „Finansoaktywni - Misja Budżet” pod kierunkiem Pani Anny Karwowskiej.

W pierwszym etapie programu młodzież została zapoznana z zagadnieniami związanymi z budżetem, w drugim uczniowie w grupach, wg otrzymanych instrukcji, przygotowali projekty inwestycji, które można byłoby zrealizować w naszej gminie.
Przygotowane opisy inwestycji zgodnie z wypełnionymi formularzami młodzież zaprezentowała w szkole w piątek 8 kwietnia. Warto zwrócić uwagę na różnorodność pomysłów.

Zaprezentowane projekty to np.: kryte lodowisko, świetlica młodzieżowa, punkty wypożyczania rowerów, place zabaw, miejsce piknikowe, porodówka w Gołdapi, schronisko dla bezdomnych, narty wodne na Zalewie, oświetlenie ulicy Spokojnej, Skatepark. Uczniowie przygotowując swoje prace musieli sprawdzić nie tylko koszt inwestycji i ewentualną możliwość dofinansowania jej z funduszy unijnych ale również realność wykonania.
Ten projekt, to doskonały sposób na wprowadzanie młodych ludzi w dorosłe życie społeczne i kształtowanie ich przedsiębiorczości.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages