Sobota, 26 maja 2018. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Skuteczne kontrole straży granicznej

2016-04-08 10:55:07 (ost. akt: 2016-04-08 10:58:01)

Autor zdjęcia: Archiwum SG

Funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej niemal każdego dnia ujawniają nieprawidłowości w kontrolowanych autach.

6 kwietnia funkcjonariusze z Gronowa w trakcie kontroli granicznej stwierdzili w volkswagenie passacie nieprawidłowości w numerze VIN. 28-letni kierowca, obywatel Polski musi teraz wytłumaczyć sprawę wątpliwego pochodzenia auta policji w Braniewie. Wartość zatrzymanego samochodu to 14 tys. zł.

W drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach podczas weryfikacji dokumentów przedstawionych do kontroli granicznej, nabrali podejrzeń, że w dowodzie rejestracyjnym znajduje się przerobiona data ważności badań technicznych oraz data ich wykonania. Okazało się, że z cyfry 3 zrobiono cyfrę 8. W związku z powyższym 59-letni mężczyzna, obywatel RP odpowie przed polskim wymiarem sprawiedliwości za fałszerstwo dokumentu.

Natomiast, patrol z Placówki Straży Granicznej w Dubeninkach zatrzymał do kontroli drogowej nissana micra. W tym przypadku brakowało ważnych badań technicznych samochodu oraz ubezpieczenia OC, a w dodatku kierowca auta był pod wpływem alkoholu. Dalsza podróż mieszkańca gminy Dubeninki zakończyła się w Komendzie Powiatowej Policji w Gołdapi.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages