Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Gołdap uczci pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej i zbrodni katyńskiej

2016-04-07 13:07:25 (ost. akt: 2016-04-07 15:04:28)

Autor zdjęcia: Archiwum starostwa

Starosta gołdapski Andrzej Ciołek zaprasza do złożenia kwiatów i zapalenia zniczy pod Pomnikiem Niepodległości 10 kwietnia o godz. 8:41.

10 kwietnia mija 6 lat od katastrofy smoleńskiej, w której zginęła polska elita: Prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, politycy, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie centralnych instytucji państwowych, duchowni, byli opozycjoniści demokratyczni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz wiele innych osób zasłużonych dla naszego kraju.

Katastrofy smoleńskiej nie przeżyła żadna osoba znajdująca się na pokładzie samolotu - łącznie z załogą zginęło 96 osób.

Tragizmu dodaje fakt, iż polska delegacja leciała na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

13 kwietnia przypada Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej - obchodzony jest w rocznicę opublikowania przez Niemców w 1943 r. informacji o odkryciu w Rosji Sowieckiej masowych grobów pomordowanych oficerów Wojska Polskiego. Ta wielka zbrodnia, jest jedną z najbardziej bolesnych kart w naszej historii, o której zapomnieć nie można. Rozmiar tej tragedii, w której zginęli przedstawiciele polskich elit intelektualnych i kulturalnych, oficerowie Wojska Polskiego, policjanci, urzędnicy, funkcjonariusze Korpusu Ochrony Pogranicza i Straży Granicznej, przez wiele lat okryty był milczeniem.

Zginęli, bo nie dali się złamać. Teraz, kiedy znamy już prawdę o tym wielkim mordzie i możemy o niej mówić, oddajemy należny hołd ofiarom Zbrodni Katyńskiej, którzy zginęli za Polskę.

Uczcijmy pamięć Ofiar katastrofy smoleńskiej i zbrodni katyńskiej. Skierujmy w tych dniach nasze myśli ku tym wydarzeniom, które tak tragicznie wyryły się na kartach historii Polski. Pamiętajmy.

Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod Pomnikiem Niepodległości odbędzie się w najbliższą niedzielę 10 kwietnia o godz. 8:41. Zapraszamy.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages