Rominta awansowała do 1/4 finału Pucharu Polski

2016-04-07 11:51:42(ost. akt: 2016-04-07 12:09:24)

Autor zdjęcia: Archiwum KG

W środę, 6 kwietnia, Rominta Gołdap pokonała na wyjeździe Mamry Giżycko 2:0. Bramki strzelali Konrad Piwko i Bartek Wierzbicki. 27 kwietnia zmierzą się u siebie z MKS Ełk w 1/4 finału.
Pierwsza połowa meczu była chaotyczna i zakończyła się remisem 0:0. Po przerwie piłkarze wyszli bardziej zmotywowani. Dwie pierwsze zmiany, których dokonał trener, zaowocowały bramką. Strzelił ją w 50. minucie Konrad Piwko.
— Ta bramka dodała piłkarzom skrzydeł i gra potoczyła się bardziej dynamicznie — mówi Przemysław Kołłątaj, trener Rominty Gołdap. — Choć przeciwnicy nie odpuszczali i było nerwowo. Jednak nie można odmówić chłopakom zaangażowania na boisku.

Drugi gol padł w 75. minucie i celnie strzelił Bartek Wierzbicki. Wynik 2:0 utrzymał się do końca spotkania.

27 kwietnia Rominta Gołdap zmierzy się u siebie z MKS Ełk.