Piątek, 22 czerwca 2018. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Lubisz pisać bajki? Zgłoś się do konkursu!

2016-03-18 13:19:28 (ost. akt: 2016-03-18 13:51:46)

Autor zdjęcia: Policja Warmińsko-Mazurska

Komenda Powiatowa Policji oraz Biblioteka Publiczna w Gołdapi zachęcają do udziału w konkursie "Opowiem Ci bajkę...". Konkurs realizowany jest w ramach kampanii społecznej "Kieruj się rozsądkiem". Prace konkursowe można zgłaszać do 18 kwietnia.

Akcja "Kieruj się rozsądkiem" skierowana jest do motocyklistów, pieszych i osób starszych. Policjanci zachęcają w niej do odpowiedniego korzystania z dróg, okazywania większej życzliwości, zrezygnowania z agresji na drodze, a przede wszystkim do przestrzegania przepisów prawa.

Celem konkursu "Opowiem Ci bajkę..." jest popularyzowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa, nauczanie o prawidłowym zachowaniu się na drodze, uświadamianie dzieci, że znajomość prawa jest ważna, a także wyjaśnienie, jakie zagrożenia czyhają na drodze.

W konkursie mogą wziąć udział osoby pełnoletnie. Każdy uczestnik może dokonać tylko jednego zgłoszenia i napisać dwie bajki. Forma prac jest dowolna, może być wykonana ręcznie lub komputerowo, jednak musi być w formacie A4. Jedno opowiadanie może być maksymalnie na trzech stronach. Treści bajki muszą uświadamiać najmłodszych, jak ważne są bezpieczeństwo i życzliwość na drogach.

Prace wraz z wypełnionym zgłoszeniem należy złożyć do 18 kwietnia pocztowo lub osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Gołdapi, pok. 114, w Bibliotece Publicznej w Gołdapi, p.25 lub przesłać na maila: bpgoldap@bpgoldap.pl. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 87 615 54 44 lub 87 615 03 67.

Źródło: Policja Warmińsko-Mazurska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages