Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Nagradzamy druhów z powiatu gołdapskiego smsami

2016-03-11 12:00:48 (ost. akt: 2016-04-22 11:23:05)

Już 24 kwietnia o północy zakończy się głosowanie, a 8 maja poznamy najpopularniejsze ochotnicze straże pożarne w naszym województwie. Nagrodzimy złote, a także srebrne i brązowe jednostki w każdym z 19 powiatów Warmii i Mazur.

Niedziela 8 maja będzie szczególna dla strażaków. Tego dnia w Olsztynie odbędą się wojewódzkie obchody Dnia Strażaka.

Na przybyłych na plac Solidarności (początek godz. 13) czekać będzie m.in. duży piknik rodzinny. Strażacy ochotnicy świętować będą podwójnie. Dlaczego? Podczas uroczystości poznamy także najpopularniejsze OSP na Warmii i Mazurach, a przedstawicielom ich jednostek wręczymy nagrody i wyróżnienia.

W powiecie gołdapskim jest 14 jednostek OSP. Gmina Dubeninki liczy 6 jednostek, które zrzeszają 109 ochotników. W krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym są dwie jednostki - Dubeninki i Żytkiejmy.

Gmina Gołdap liczy 117 strażaków ochotników: 85 mężczyzn i 32 kobiety. W gminie działają dwie młodzieżowe drużyny pożarnicze w Górnem i w Dunajku. Najwięcej ochotników jest w OSP Górne - 45, najwięcej ochotniczek posiada OSP Dunajek.

W gminie Banie Mazurskie jest natomiast 94 ochotników, w tym 9 kobiet. W gminie działają dwie młodzieżowe drużyny w Lisach i w Żabinie.

W naszym rankingu prowadzi jednostka z Surmin, tuż za nią jest Grabowo i Żabin. Przypomnijmy, iż strażacy z Surmin w 2011 roku w naszym plebiscycie zdobyli największą liczbę smsów i to oni zostali najlepszą jednostką OSP naszego powiatu. Działa tam 14 strażaków, w tym dwie kobiety, 7 ochotników to strażacy honorowi.

Czy Straż Pożarna mogłaby istnieć bez OSP? Raczej nie, bowiem ochotnicy są nieocenioną pomocą.
— Nie wyobrażam sobie systemu bezpieczeństwa powiatu bez jednostek OSP — mówi Kamil Pawlukanis, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi. — Ciężko byłoby dotrzeć w jakimś realnym czasie do każdego, kto potrzebuje pomocy. Nasz powiat jest bardzo rozległy, więc bazujemy na tych jednostkach. Dodam, że 50, a nawet 60 procent wszystkich interwencji odbywa się z udziałem OSP. Jeżeli zdarza się duży pożar czy miejscowe zagrożenie, wtedy każde ręce do pomocy są na wagę złota. Podczas zagrożenia ochotnicy przy zawodowych strażakach czują się bezpiecznie, a dla nas jest to nieoceniona pomoc.

Plebiscyt zakończymy już 24 kwietnia.

Jak głosujemy: Głosowaniem polega na wysłaniu SMS o treści [quote=Jak głosujemy]Głosowaniem polega na wysłaniu SMS o treści KG.OSP.X na 71160. X to numer porządkowy przypisany konkretnej OSP. Wielkość liter nie ma znaczenia. Koszt jednego SMS’a wynosi 1,23 zł brutto. Głosowanie potrwa do 24 kwietnia 2016 r. do godz. 23.59.
Regulamin: kliknij tutaj

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages