Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Cyfryzacja w geodezji nabiera rozpędu

2016-03-11 08:46:02 (ost. akt: 2016-03-11 08:47:09)

Autor zdjęcia: Archiwum starostwa

Cyfryzacja zasobów geodezyjnych naszego powiatu trwa od kilku lat. Teraz pojawiła się szansa na pełne ucyfrowienie zasobów geodezyjnych, a to za sprawą możliwości aplikowania w konkursach.

Do projektu cyfryzacji zasobów geodezyjno-kartograficznych przystąpiło 21 podmiotów – powiatów i miast naszego województwa. Konwent Powiatów Województwa Warmińsko-Mazurskiego wybrał na lidera projektu Powiat Bartoszycki. Będzie on współpracował z Głównym Urzędem Geodezji i Kartografii, działając tym samym na rzecz i w imieniu wszystkich 21 partnerów.

Do podpisania upoważnienia w powyższej kwestii doszło 9 marca w Olsztynie. Powiat gołdapski reprezentował starosta gołdapski Andrzej Ciołek.

Projekt zakłada m.in. modernizację ewidencji gruntów i budynków, ucyfrowienie zasobu geodezyjnego, co na pewno usprawni obsługę mieszkańców dzięki wprowadzeniu e-usług.

Rozpoczęcie realizacji projektu przewidziane jest na listopad 2016 roku, a jego szacunkowa wartość dla naszego powiatu to prawie 1 200 000 zł. Na wkład powiatu gołdapskiego złoży się praca urzędników.
Źródło: Starostwo Powiatowe w Gołdapi
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages