Sobota, 21 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Spotkanie ewangelizacyjne w gimnazjum

2016-03-07 10:12:22 (ost. akt: 2016-03-07 10:16:31)

Autor zdjęcia: Archiwum gimnazjum

3 marca uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Gołdapi mieli okazję uczestniczyć w otwartej lekcji „ Kocham, więc działam”. Została ona przeprowadzona przez diakona szóstego roku Ełckiego Seminarium Duchownego – Łukasza Moćkuna.

Diakon w okresie Wielkiego Postu odbywa praktykę w parafii pod wezwaniem św. Leona i Bonifacego w Gołdapi. Celem spotkania było zwrócenie uwagi młodym ludziom na miłosierdzie oraz na zbliżające się wielkimi krokami wydarzenie jakim są Światowe Dni Młodzieży i spotkanie wiernych z papieżem Franciszkiem w Krakowie.

Ksiądz Łukasz przedstawił uczniom Gimnazjum jak należy właściwie dzisiaj rozumieć miłosierdzie, a co za tym idzie w jaki sposób wcielać w życie uczynki miłosierne co do duszy i ciała (aplikacja Misericors), dzielił się świadectwem z własnego życia ukazując, że na przyjęcie miłości Boga nigdy nie jest za późno. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z projektem MMM ( Młodzi Misjonarze Miłosierdzia) oraz hymnem Światowych Dni Młodzieży, na koniec zaś zostali zaproszeni na adorację poprzedzającą rekolekcje wielkopostne, która odbędzie się w Kościele św. Leona w Gołdapi 10 marca 2016 roku w godzinach 18-20.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages