Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Radni chcą odwołać starostę gołdapskiego

2016-02-25 22:08:18 (ost. akt: 2016-02-25 22:40:57)

Autor zdjęcia: Anna Truchan

Podczas sesji Rady Powiatu, 25 lutego, radny Mariusz Kowalczuk złożył na ręce przewodniczącego wniosek o odwołanie starosty gołdapskiego. Podpisało się pod nim pięcioro radnych.

Przed złożeniem wniosku radny odczytał pismo wszystkim zebranym. Grupa radnych ma żal do starosty m.in. o nieinformowanie ich o wielu istotnych sprawach. Uważają również, iż w chwili, kiedy szpital został oddłużony, starosta powołał na stanowisko prezesa bez przygotowania menedżerskiego zamiast osobę kompetentną.

Kolejnym zarzutem jest odstąpienie od planowanej termomodernizacji szpitala. Grupa radnych uważa również, że od chwili objęcia stanowiska burmistrza Tomasza Luto współpraca starosty z gminą uległa pogorszeniu.

Pod wnioskiem podpisali się: Mariusz Kowalczuk, Wacław Grenda, Piotr Miszkiel, Halina Kunio i Anna Kozioł.

Na sesji starosta nie odniósł się do wniosku, który może być poddany pod głosowanie już na kolejnej sesji. Aby przeszedł, musi jednak zyskać poparcie 9 radnych.

Fragment wniosku
„... Uznajemy za niedostateczne i wybiórcze informowanie radnych o planach działań, co szkodzi współpracy Starosty Gołdapskiego z Radą Powiatu w Gołdapi. Skutkuje to utratą potencjalnych szans, o których Pan Starosta mówi skrótowo, lub nie mówi o nich w ogóle. Wskutek takiego zachowania radni mają wiedzę szczątkową, a ich zaangażowanie jest tłamszone przez Pana Starostę. Wreszcie Radni są wprowadzani w błąd co uznajemy nie tylko za utrudniające współpracę, lecz również sprzeczne z ogólnymi zasadami współżycia społecznego...”

Więcej w Kurierze Gołdapskim, 3 marca.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages