Piątek, 22 czerwca 2018. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Dzień Myśli Braterskiej w Gołdapi

2016-02-22 22:06:57 (ost. akt: 2016-02-22 22:22:04)

Autor zdjęcia: Anna Truchan

22 lutego przypada Dzień Myśli Braterskiej, to święto przyjaźni, które obchodzą harcerze i skauci na całym świecie. Gołdapscy harcerze uczcili swoje święto w niedzielę.

W Dzień Myśli Braterskiej harcerze myślą o sobie, składają życzenia, organizują różne gry terenowe, spotykają się przy ognisku. Gołdapscy harcerze połączyli to wszystko w jedno. W niedzielę o godz. 14.30 rozpoczęli świętowanie. Gra terenowa po Lesie Kumiecie była świetnym początkiem. Później przy ognisku wraz z zaproszonymi gośćmi zaśpiewano kilka harcerskich piosenek. Każdy uczestnik spotkania otrzymał symboliczny węzeł na znak nierozrywalnej przyjaźni i braterstwa.


Dzień Myśli Braterskiej
22 lutego to dzień urodzin założyciela skautingu, sir Roberta Baden-Powella (22 lutego 1857) i jego żony Olave Baden-Powell (22 lutego 1889). Idea ustanowienia tego dnia zrodziła się na 4. Międzynarodowej Konferencji Skautek i Przewodniczek w 1926 roku w Stanach Zjednoczonych. Wybór daty padł na dzień 22 lutego - rocznicę urodzin założycieli skautingu Roberta Baden-Powella, Naczelnego Skauta Świata i jego żony Olave Baden-Powell Naczelnej Skautki Świata. Początkowo było to święto dziewcząt, jednak z czasem również skauci dołączyli do jego obchodów.
Dzień Myśli Braterskiej uświadamia skautom na całym świecie, jak jest ich wielu i że wszyscy są dla siebie braćmi niezależnie od koloru skóry, narodowości, czy wieku.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages