Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Pierwszy tydzień ferii w Dubeninkach i Żytkiejmach

2016-02-01 12:26:25 (ost. akt: 2016-02-01 12:45:09)

Autor zdjęcia: Teresa Rydzewska

Zajęcia odbywające się w Dubeninkach i Żytkiejmach przyciągają małych i większych mieszkańców. Frekwencja dopisuje, humory też. W tym tygodniu zaplanowano m.in spacer dworski do Bludzi, ognisko, karnawałowy bal przebierańców, wyjazd na basen i Muzeum Ziemi Gołdapskiej.

Pierwszy tydzień ferii w Filii Bibliotecznej w Żytkiejmach upłynął na zajęciach plastycznych „Razem wesoło i kolorowo” i teatralnych „Nie dajmy się zwariować”. Pierwszego dnia uczestnicy zajęć przygotowali kolorowe ramki, w których zamieścili zdjęcia lub inne obrazki, a używając balonów propagowali zdrowy sposób życia bez nałogów i uzależnień. Kolorowe balony miały symbolizować kolorowy świat po dopalaczach, a jednocześnie coś bardzo ulotnego i kruchego. Drugi dzień poświęciliśmy zabawom wprowadzającym w świat teatru. Były zabawy na koncentrację, spostrzegawczość, mimikę i dykcję. W czwartek po południu dzieci i dorośli wybrali się na międzypokoleniowy spacer ścieżką historyczną „Dziedzictwo kulturowe Żytkiejm”. Wędrówce przewodniczył leśnik- gawędziarz i znawca lokalnej historii pan Henryk Bazylewicz. Na trasie były piwnice dawnego Hotelu św. Huberta, gdzie został odczytany fragment książki „Szpiegowski Nokturn” i wiele innych ciekawostek dotyczących miejscowości. Dodatkową atrakcją były zagadki i zadania do wykonania odnajdywane przez uczestników po drodze. Spacer zakończył się na Rybakówce gdzie na wszystkich czekało już ognisko z kiełbaską i herbatką oraz wspaniałym „bigosem leśniczego”. Niespodzianką był myśliwy pan Mateusz, który zagrał kilka sygnałów myśliwskich. Mimo wietrznej pogody spacer bardzo się spodobał uczestnikom.

W tłusty czwartek "fieriowicze" wybiorą się do Linowa, gdzie odbędzie się VI edycja "Wypieków karnawałowych", tam wystąpią uczestnicy zajęć teatralnych - przygotowania idą pełną parą.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages