Czwartek, 22 listopada 2018. Imieniny Cecylii, Jonatana, Marka

Policja podsumowała pierwszy tydzień ferii

2016-02-01 09:28:40 (ost. akt: 2016-02-01 09:32:57)

Za nami pierwszy tydzień ferii zimowych. Gołdapscy policjanci podsumowali półmetek działań, które rozpoczęły się 22 stycznia, a ich celem jest zapewnienie bezpiecznego wypoczynku naszym pociechom.


Od 25 stycznia trwają w naszym województwie ferie zimowe. Gołdapscy policjanci kontrolują to, co dzieje się na drogach naszego powiatu, szczególną uwagę zwracając na przekroczenia prędkości. Oprócz tego sprawdzają stan techniczny autobusów oraz sposób przewożenia dzieci. Egzekwują obowiązek używania pasów bezpieczeństwa.

Na półmetku ferii funkcjonariusze pracowali na miejscu 6 zdarzeń drogowych, wykonali ponad 220 kontroli samochodów, autokarów i pieszych. Policjanci nałożyli 28 mandatów, z czego 12 było dla osób podróżujących z niezapiętymi pasami bezpieczeństwa bądź tych, którzy przewozili dzieci bez fotelików.

Za zły stan techniczny pojazdów 3 kierowcom zatrzymano dowody rejestracyjne.

 Od 22 stycznia na placu Targowicy Miejskiej przy ul. Polnej w Gołdapi uruchomiony został stały policyjny punkt kontroli, na którym realizowane są badania stanu technicznego autokarów wyjeżdżających na ferie. Odbywają się w godz. 6.30-8.30 i potrwają do 7 lutego.


Poza godzinami funkcjonowania „stałego punktu kontroli” patrole policyjne w miarę możliwości będą dokonywać kontroli autobusów bezpośrednio w miejscach zbiórek uczestników wyjazdu po uprzednim otrzymaniu zgłoszenia telefonicznego

Podczas gdy policjanci ruchu drogowego strzegli bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu, funkcjonariuszka prewencji odwiedziła harcerzy na „zimowisku”. Tematyką spotkania było bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w trakcie ferii.

Policjantka opowiadała, jak bezpiecznie wypoczywać oraz przestrzegała przed występującymi zagrożeniami, zarówno w ruchu drogowym jak i w domu. Uczestnicy otrzymywali elementy odblaskowe, które poprawią ich widoczność na drodze.

Wzmożone działania potrwają jeszcze tydzień. Zadbajmy o bezpieczeństwo najmłodszych!
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages