Piątek, 22 czerwca 2018. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Otwarte zbiórki harcerskie

2016-01-29 09:07:35 (ost. akt: 2016-01-29 15:26:54)

Autor zdjęcia: Anna Truchan

Z harcerzami nie ma nudy. To fakt. Przykładem jest drużyna harcerska działającą przy Gimnazjum nr 1 w Gołdapi im. Noblistów Polskich oraz inni harcerze z gołdapskiego Hufca, którzy w czasie ferii organizują otwarte zbiórki harcerskie dla dzieci i młodzieży.

W pierwszym dniu wszyscy byli lekko stremowani, ale dzięki zabawom i śpiewom każdy miał możliwość się poznać. Dzieci podzielone zostały na drużyny, które odpowiednio wykonywały przygotowane dla nich zadania. Tego dnia przygotowywali plakaty, zobaczyli jak wygląda apel harcerski oraz poznali kilka harcerskich zabaw i gier.

Kolejne dni, to kolejne atrakcje. Były zajęcia plastyczne i muzyczne. Wszystkie dzieci wspólnie z harcerzami przy akompaniamencie gitary nauczyły się kilku piosenek. Wielką frajdę sprawiła masa solna. Dzieci we wcześniej ustalonych grupach wykonywały kolejno figurki. W wolnym czasie uczestnicy zbiórki grają w gry planszowe. Harcerze dbają, by nie było czasu na nudę, wymyślają ciekawe gry i zabawy. Wszyscy dużo się bawią i śmieją, a zbiórki opuszczają z szerokimi uśmiechami na twarzy. 

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages