środa, 23 maja 2018. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Bezpieczne ferie w Gołdapi

2016-01-21 13:39:31 (ost. akt: 2016-01-21 13:43:25)

Autor zdjęcia: Archiwum gimnazjum

21 stycznia w Gimnazjum nr 1 odbyły się zajęcia profilaktyczne pod hasłem "Bezpieczne Ferie 2016", mające na celu uwrażliwienie uczniów na zagrożenia życia i zdrowia podczas zabaw na śniegu i lodzie.

Zajęcia przeprowadzili sierż. sztab. Marta Anuszkiewicz i asp. szt. Tomasz Dobrzyński. Policjanci przestrzegali i przypominali o potencjalnych zagrożeniach, na jakie narażone są dzieci podczas ferii oraz mówili o sposobach ich przeciwdziałania.

W naszym województwie ferie zimowe potrwają od 25 stycznia do 7 lutego.

Istnieje możliwość przeprowadzenia przez policję kontroli przed wyruszeniem w trasę autobusów wiozących dzieci na zorganizowany wypoczynek.

W czasie ferii zwiększona liczba policjantów kontrolować będzie miejsca gromadzenia się dzieci i młodzieży oraz miejsca stwarzające zagrożenia dla przebywających tam dzieci i młodzieży.

W ramach codziennej służby patrolowej i obchodowej policjanci będą kontrolować miejsca zagrożone w celu niedopuszczenia do przypadków łamania prawa przez dzieci i młodzież oraz nieszczęśliwych wypadków.

Policjanci ruchu drogowego przeprowadzać będą wzmożone kontrole drogowe, aby zapewnić bezpieczny wyjazd i powrót dzieciom i młodzieży w okresie ferii.

Policjanci zapowiadają kontrolę sklepów i lokali gastronomicznych pod kątem sprzedaży alkoholu osobom które nie ukończyły 18 lat. Ponadto prowadzone będą kontrole miejsca zbiorowego wypoczynku.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages