Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Konsultacje społeczne Programu „Rodzina 500+”

2016-01-20 21:43:02 (ost. akt: 2016-01-20 21:46:16)

Autor zdjęcia: Archiwum OPS w Gołdapi

We wtorek Burmistrz Gołdapi Tomasz Luto, Zastępca Burmistrza Gołdapi Jacek Morzy oraz Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Gołdapi Iwona Wasilewska uczestniczyli w spotkaniu dotyczącym ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci „Rodzina 500 plus”.

Spotkanie odbyło się w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie, z udziałem Pani Elżbiety Bojanowskiej, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Pana Artura Chojeckiego, Wojewody Warmińsko-Mazurskiego. W konsultacjach uczestniczyli prezydenci miast, burmistrzowie i wójtowie, a także przedstawiciele m. in. ośrodków pomocy społecznej, urzędów pracy, organizacji pozarządowych oraz członkowie rodzin.

W swojej prezentacji Podsekretarz Stanu Elżbieta Bojanowska mówiła między innymi o głównych założeniach Programu, szansach, jakie daje on polskim rodzinom oraz kosztach jego realizacji. Pytania uczestników konsultacji oraz dziennikarzy dotyczyły przede wszystkim mechanizmów kontroli wydatkowania pieniędzy z Programu, a także ewentualnych ograniczeń dla beneficjentów tych środków finansowych.

Spotkanie to jeden z etapów prowadzonych konsultacji społecznych projektu ustawy wprowadzającej świadczenie wychowawcze 500 zł. Przedstawione wnioski i propozycje zostaną przekazane do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej szacuje, że z Programu „Rodzina 500+” skorzysta 3,8 mln. dzieci, a na jego realizację w 2016 roku budżet państwa przeznaczy 17 miliardów zł.
OPS w GołdapiCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. [url=mailto:i.hrywna@gazetaolsztynska.pl] Pomogę: Igor Hrywna/url]
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. warmia #1911862 | 85.193.*.* 21 sty 2016 07:03

    juz zaczyna sie krecenie ogonem - co by tu wymyslic, zeby nie dac. A ludzie pamietaja obietnice przedwyborcze!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages