Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Wizyta wojewody w powiecie gołdapskim

2016-01-15 13:26:37 (ost. akt: 2016-01-15 14:36:07)

Autor zdjęcia: Archiwum starostwa

Na zaproszenie starosty gołdapskiego Andrzeja Ciołka 13 stycznia gościł w naszym powiecie wojewoda warmińsko-mazurki Artur Chojecki.

Wojewoda wspólnie ze starostą Andrzejem Ciołkiem, wicestarostą Grażyną Sendą oraz komisarzem gminy Dubeninki Andrzejem Juchniewiczem zwiedzili gołdapskie tężnie, pijalnię wód i Piękną Górę. Spotkali się też z komendantem powiatowym państwowej straży pożarnej w Gołdapi bryg. Krzysztofem Giedrojciem. Rozmawiano o planach ukończenia drugiego etapu rozbudowy siedziby gołdapskiej straży pożarnej.

Podczas wizytacji przejścia granicznego w Gołdapi wojewoda spotkał się z komendantem PSG w Gołdapi ppłk. SG Tomaszem Makowskim oraz kierownikiem oddziału celnego w Gołdapi nadkomisarzem celnym Pawłem Skowiną. Rozmawiano o uruchomieniu odprawy samochodów ciężarowych, które powinno nastąpić w tym roku, a także o konieczności zakupu wyposażenia nowego budynku administracji przejścia. Wojewoda zapewnił, że w budżecie są zagwarantowane środki na dokończenie inwestycji. Starosta zwrócił się do wojewody z prośbą o pomoc w zabieganiu o inwestycję, jaką jest budowa drogi krajowej K-65 na odcinku Kowale Oleckie – Ełk.

Na zakończenie wizyty w naszym powiecie wojewoda spotkał się z członkami zarządu powiatu oraz przewodniczącym Rady Powiatu Leszkiem Retelem.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages