Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Wciąż brak konkretnych decyzji w sprawie szpitala

2016-01-14 13:02:14 (ost. akt: 2016-01-14 13:11:05)

Autor zdjęcia: Anna Truchan

Coraz więcej radnych powiatowych jest za oddaniem gołdapskiego szpitala operatorowi zewnętrznemu. Swoje stanowisko w tej sprawie zajął na jednej z sesji Rady Powiatu Jaromir Krajewski.

Radny stwierdził, że powiat to nie tylko szpital, ale również inne zadania, które musi spełnić. To choćby drogi czy szkoły.

— Powiat nie może myśleć tylko o szpitalu i koncentrować wszystkich swoich finansów tylko na nim, inne zadania będą na tym cierpiały — powiedział radny. — To nie jest dobre z punktu widzenia naszych mieszkańców. Jeżeli chodzi o ideę wsparcia przez gminy ościenne, to przyznam jako mieszkaniec gminy Dubeninki jestem przeciwny temu, by moja gmina dotowała szpital. Wydaje mi się, że będzie to działanie, które niczego nie zmieni. Będziemy dalej ratować szpital, a ten będzie się znów zadłużał. W poprzedniej kadencji wielkim sukcesem było oddłużenie szpitala. Niestety, teraz proces znów postępuje. Możemy go zachować na chwilę, ale później znów wrócimy do punktu wyjścia. Im więcej na ten temat myślę, tym bardziej optymalnym, a nawet najlepszym rozwiązaniem jest oddanie szpitala operatorowi zewnętrznemu. Trzeba przyśpieszyć prace i przejść do konkretnych decyzji.

Starosta gołdapski Andrzej Ciołek potwierdził, iż wszystkie możliwości w zakresie pomocy szpitalowi zostały wyczerpane, a wszelka pomoc będzie niewystarczająca. Niewykluczone, że prace z operatorem będą przyspieszone.


CO PAŃSTWO SĄDZĄ NA TEN TEMAT?

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. [url=mailto:i.hrywna@gazetaolsztynska.pl] Pomogę: Igor Hrywna/url]
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages