Sobota, 21 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Szkoła Podstawowa nr 3 w Gołdapi trzecia w województwie

2015-12-16 14:54:24 (ost. akt: 2015-12-16 15:08:38)

We wtorek, 8 grudnia, w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się gala podsumowująca współzawodnictwo warmińsko-mazurskie Szkolnego Związku Sportowego w roku 2014/2015.

Organizowana od sześciu lat uroczystość ma specjalny wymiar, bo wszystko zaczyna się od szkoły: rozwój fizyczny i umysłowy, kształtowanie charakteru i szukanie pasji. Punktacją objętych zostało przeszło 50 procent szkół województwa. Wszystkich uczestników powitał sternik Szkolnego Związku Sportowego na Warmii i Mazurach - Wacław Wasiela.

Dobra współpraca na linii oświata – samorządy to gwarancja prawidłowego udziału młodzieży w kulturze fizycznej. Ale do niezbędnego wsparcia finansowego potrzebna jest pasja nauczycieli, którzy potrafią wszczepić wychowankom miłość do sportu, przekonać ich do systematycznego treningu i aktywności ruchowej, a przede wszystkim wywołać poczucie dumy, że reprezentują swoją szkołę i miasto.

Jak zwykle były wyróżnienia w wielu kategoriach, ale przede wszystkim spotkanie osób kochających sport młodzieżowy. Byli najlepsi z najlepszych. Zaprezentowano czołowe dziesiątki, które uhonorowano pięknymi pucharami i dyplomami. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi, Leszek Retel, z rąk wiceprezydenta Olsztyna Jarosława Słomy odebrał puchar za zajęcie wyśmienitego 3. miejsca w systemie współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych. Szkoła już w latach ubiegłych zaistniała na mapie województwa, bowiem w roku 2013 zajęła 9, a w 2014 - 7. miejsce.

W rankingu warmińsko-mazurskiego SZS w kategorii miast i gmin wysokie, szóste miejsce zajęło miasto Gołdap. Nasze Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II uplasowało się na 10. miejscu w rankingu szkół ponadgimnazjalnych (w ścisłej czołówce jest trzeci raz).

50-lecie pracy w sporcie obchodził przewodniczący SZS Wacław Wasiela i z tej okazji we wtorek otrzymał wiele zasłużonych gratulacji.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages