Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Składał niemoralne propozycje nieletnim

2015-12-14 15:29:47 (ost. akt: 2015-12-14 15:50:14)
Policjanci z Ostródy przerwali rodzinne spotkanie ojca z nieletnim synem

Policjanci z Ostródy przerwali rodzinne spotkanie ojca z nieletnim synem

Autor zdjęcia: Archiwum

29-letni mieszkaniec powiatu braniewskiego za pośrednictwem portalu internetowego, nawiązał kontakt z osobami małoletnimi z powiatu gołdapskiego. Rozmowy miały jednoznacznie podtekst seksualny. Policjanci ustalili tożsamość mężczyzny i go zatrzymali. Usłyszał już zarzuty.

Do zdarzenia doszło na początku października. Jak ustalili policjanci 29-letni mieszkaniec powiatu braniewskiego za pośrednictwem jednego z portali internetowych, nawiązał kontakt z osobami małoletnimi z powiatu gołdapskiego. Następnie podczas wirtualnej rozmowy z 12 i 13-latką zaczął składać im propozycje seksualne.

Policjanci z gołdapskiej komendy po uzyskaniu informacji o prowadzonej korespondencji z erotycznymi propozycjami natychmiast podjęli działania i ustalili tożsamość nadawcy. Prowadzone czynności doprowadziły do zatrzymania 29-latka. Po nocy spędzonej w policyjnej celi, mężczyzna usłyszał zarzuty.

Za popełnione przestępstwo składania za pośrednictwem systemu teleinformatycznego propozycji obcowania płciowego małoletniemu poniżej lat 15, Piotrowi S. grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.
    
Podstawowe zasady bezpieczeństwa dla rodziców (źródło: „Fundacja Dzieci Niczyje”):

1. Ustal z dzieckiem zasady korzystania z sieci adekwatne do jego wieku, takie jak: maksymalny czas spędzany w sieci, serwisy i strony internetowe, które może odwiedzać, sposoby reagowania na niebezpieczne sytuacje.
2. Umieść komputer w powszechnie dostępnym miejscu w domu. Bądź obok swojego dziecka, kiedy surfuje po Internecie.
3. Naucz dziecko zasady ograniczonego zaufania do osób i treści, na które trafia w sieci. Jeśli dopuszczasz możliwość kontaktów dziecka z osobami poznanymi w Internecie, kontroluj te znajomości.
4. Naucz dziecko chronić prywatność. Jeżeli zgadzasz się na korzystanie przez dziecko z serwisów społecznościowych, pomóż mu stworzyć bezpieczny profil, maksymalnie chroniący jego prywatność.
5. Przekonaj dziecko, by zawsze konsultowało z Tobą materiały, które publikuje w Internecie.
6. Nie narażaj dziecka, publikując bezkrytycznie jego zdjęcia w sieci!
7. Chroń komputer dziecka przed niewłaściwymi treściami. Upewnij się, że na komputerze działa zaktualizowany program antywirusowy, zapora sieciowa. Korzystaj  z programów kontroli rodzicielskiej oraz oprogramowania filtrującego
8. Upewnij się, że Twoje dziecko korzysta z gier adekwatnych do jego wieku
9 . Naucz dziecko szacunku dla innych internautów i przekonaj je, że nawet pozornie niewinne żarty potrafią bardzo krzywdzić.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages