Sobota, 21 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Jedno jest pewne - szpital musi zostać w Gołdapi. Ale jak to zapewnić?

2015-12-11 21:18:26 (ost. akt: 2015-12-11 21:31:55)

Autor zdjęcia: Anna Truchan

W piątek spotkali się burmistrz Gołdapi, starosta, prezes spółki „Goldmedica” oraz radni powiatowi i miejscy po to, by dyskutować o pomocy szpitalowi.

Uczestnicy zapoznali się broszurą informacyjną dotyczącą szpitala, która ma w najbliższych dniach trafić do mieszkańców powiatu. Powiat dotychczas przekazał około 13 mln zł i zamierza przekazać jeszcze milion na szpital.

Warto dodać, że planowane dochody powiatu w 2016 roku wynoszą 25 mln zł. Zdaniem starosty, możliwości finansowe powiatu przez ten wysiłek są wyczerpane. Potrzebna jest pomoc samorządów gminnych. Jednak okazuje się, że w projektach budżetów trzech gmin nie ma żadnych pozycji dotyczących pomocy spółce.

Jedno jest pewne i co do tego byli wszyscy zgodni, że szpital musi zostać. Gdyby powiat pozyskał 400 tys. zł poradziłby sobie z prowadzeniem szpitala. Jeśli nie, zarząd będzie rekomendował podmiot zewnętrzny, który będzie zarządzał Goldmedicą.

Ostatecznie gmina Gołdap zadeklarowała przekazanie 170 tys. zł, w tym umorzenie podatku w wysokości 67 tys. zł. Nie wiadomo jeszcze, jak zareagują włodarze gmin Dubeninki i Banie Mazurskie.

Na pewno wiadomo, że budowa nowego szpitala jest nierealna - tak twierdzi starosta. Zostaje zatem opcja operatora zewnętrznego, który poprowadzi szpital na długie lata lub wariant pozostawienia spółki i dokładania kolejnych pieniędzy.


Co Państwo sądzą na ten temat? Zapraszamy do dyskusji!Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. [url=mailto:i.hrywna@gazetaolsztynska.pl] Pomogę: Igor Hrywna/url]
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Radny #1883001 | 95.41.*.* 16 gru 2015 20:32

  Faktycznie ,nazwa spółki świadczy o braku wyobrażni twórców spółki, Podmiot zewnętrzny zarządzał spółką w Giżycku , przyjrzyjcie się, co tam się stało, Za działalność szpitala odpowiada powiat i tylko powiat, zarządzający może być nawet z księżyca, to i tak nie zdejmie z powiatu odpowiedzialności prawnej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. W takiej Gołdapi - Goldmedica - jak w Ameryce #1880086 | 109.241.*.* 12 gru 2015 21:27

  Tą Goldmedikę ... będzie prowadził "podmiot zewnętrzny" pewnie ..... jakiś Arab. Pod Gołdapią sprzedano Arabom - Syryjczykom fermę danieli i innej zwierzyny leśnej za 14 milionów ... czyli za darmo. Czy Gołdapianie o tym wiedzą ? iZaraz w Gołdapi będzie 15 razy więcej Arabów

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. tonic #1879676 | 83.12.*.* 12 gru 2015 08:13

  Pewnie że będą. Już przed wojną najlepszy biznes to były sklep, lekarz i adwokat. Z tego się czerpie pieniądze. Można by spokojnie zaryzykować twierdzenie że przy państwowych badaniach nad lekami rok w rok spadała by konieczność wydatkowania większych sum na leczenie. Niestety dziś leki i leczenie to złoty biznes. W szpitalach zadłużonych na setki milionów, panowie lekarze biorą za dyżur świąteczny miesięczną pensję pielęgniarki. Więc zauroczeni tym że wreszcie zarabiają prawdziwe pieniądfze, chcą jeszcze więcej. Prywatyzować USG, stacje dializ, szpitale. Jednocześnie pacjent staje się rodzajem dojnej krowy, która nie ma być wyleczona, lecz leczona latami zwiększając apanaże panów lekarzy i właścicieli firm farmaceutycznych. Jak w kawale o starym lekarzu co leczył pacjentów od lat, i jego synie który wyleczył ich za jedną wizytą. I z czego będziesz żył durniu? Pyta stary lekarz syna. O to samo warto by zapytać emerytów, pracowników najemnych, właścicieli małych firm. Mało wam że pozwoliliście ukraść swoje emerytury, oddając za bezcen fabryki? Mało że straciliście zdrowie od zgryzoty? Że jeszcze teraz chcecie za leki i leczenie płacić kilka razy drożej? Znam paru świetnych lekarzy. Ale i oni nie są biedni czy nawet średnio zamożni, choć pieniedzy nie stawiają na pierwszym miejscu. Czego od nich chcieć jeśli człowiek który ma reprezentować nasze interesy postanowił jako jedyne wademecum, zamienić jeden NFZ (wypłacając odprawy pracownikom posiadającym już pewne doświadczenie i nie wątpię sprzedając za bezcen niepotrzebne chwilowo budynki) zastąpić drugim gdzie pracowników należało będzie zatrudnić, wyszkolić, a budynki (nie wątpię na miarę 22 wieku) wybudować do nowych potrzeb. I tylko wariatka - czyli społeczeństwo ciągle tańczy radosne bo dostało czekoladowego ptaka do pokosztowania. Tłukom zgromadzonym dokoła obecnej władzy wydaje się że ciągle będą młóode. Że nie dotyczy ich emerytura po śmierci i leczenie na własny koszt. To nie jest dziwne. Władza bowiem skupia tych których jest w stanie przy użyciu guseł na ekranie i haseł o młodych zdolnych z dużych miast. Ale ta mądrzejsza część społeczeństwa? Ludzie - pozwólcie żyć. Nie dajmy się rolować bandzie cwaniaków z pod budek z piwem. Nawet przebranych w drogie garnitury z markowymi zegarkami kupionymi nie wiadomo za czyje dochody.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. ja #1879545 | 82.177.*.* 11 gru 2015 22:05

  Trzeba męskiej decyzji

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages