Wtorek, 24 kwietnia 2018. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Zorganizowany czas, nie pozwalał nawet na chwilkę nudy

2015-12-08 10:17:16 (ost. akt: 2015-12-08 10:24:17)

Autor zdjęcia: Maciej Parat

Zuchy, harcerze, animatorzy. 130-osobowa armia podbija Gołdap. Po raz kolejny miasto zostało otoczone harcerską radością. W miniony weekend odbył się XIV Zimowy Rajd ,,Śladami Jaćwingów".

Do organizacji rajdu przyczyniło się wiele osób. Głównym organizatorem był ,,SIM" Stowarzyszenie Inicjatyw Młodzieżowych. Jednak inicjatorami tego zgrupowania są przede wszystkim harcerze 9. Grunwaldzkiej Drużyny Starszych Harcerzy Włóczykije".

Uroczysty apel rozpoczynający odbył się 4 grudnia. Około godziny 17.00 hala sportowa przy Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II przepełniona była harcerzami z Gołdapi, Olecka, Bań Mazurskich i Węgorzewa. Komendantka rajdu, Ewa Sidor po oficjalnym przywitaniu przybyłych gości, przystąpiła do pierwszego punktu weekendowej imprezy, czyli nocnej gry terenowej. Uczestnicy zostali podzieleni na równe grupy, po czym kolejno ruszali w poszukiwaniu punktów.

Po ukończeniu trasy wszyscy spotkali się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika, gdzie odbywał się cały rajd. Mimo ściśle określonego regulaminu, wszyscy bawili się świetnie. Profesjonalnie zorganizowany czas, nie pozwalał nawet na chwilkę nudy.

Następnego dnia, tuż po kolejnej grze terenowej, każda drużyna mogła pochwalić się przygotowanymi zadaniami przedrajdowymi. Podsumowaniem była rozczulająca gawęda podczas świeczkowiska, która każdemu pozwoliła na chwilę refleksji.

Niestety, wszystko, co dobre, musi się wreszcie skończyć. W niedzielę, przyszedł czas na oficjalne zakończenie. Podczas apelu zostały wręczone dyplomy i podziękowania. Najlepsze drużyny otrzymały nagrody. Kolejny tak wspaniały rajd dopiero za rok !
Mariola Żukowska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages