Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Odznaki Młodego Strażnika Parku

2015-12-02 15:18:21 (ost. akt: 2015-12-02 15:19:56)

W siedzibie Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej w Żytkiejmach odbyła się jedenasta edycja konkursu o odznakę „Młodego Strażnika Parku 2015” – edycja jesienna.

W konkursie oraz wspólnej wyprawie integracyjnej wzięli udział uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych wraz z opiekunkami z Pogorzeli, Dubeninek, Galwieć, Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi.
           
Po zakończeniu konkursu – dla naszych uczniów z sukcesem – wraz z opiekunami wszyscy udaliśmy się na wycieczkę po Puszczy Rominckiej, której przewodził podleśniczy – Henryk Bazylewicz. Pan Henryk od wielu lat współpracuje z naszymi szkołami i jest uwielbiany przez dzieci.

Potrafi zarazić swoją pasją do przyrody wielu uczniów, a uczestnicy wyprawy nie mieli czasu nawet poczuć, że jest im zimno, gdyż opowieści Pana Henryka rozgrzeją nawet największego zmarzlaka.

Główną atrakcją naszej wyprawy był Park Podworski w Bludziach, a także przystanek przy Rezerwacie Czerwona Struga i Szkółce Leśnej w miejscowości Bludzie. Zobaczyliśmy jeden z 8 Kamieni Wilhelma występujących w Puszczy Rominckiej. Przejeżdżaliśmy również koło rezerwatu „Żytkiejmska Struga” i „Dziki kąt”. 

Taka wspólna wyprawa oraz kontakt uczniów i nauczycieli z różnych szkół daje możliwość integracji, wymiany doświadczeń, zawarcia nowych znajomości oraz przyjaźni. Na pewno wzmocni się jeszcze bardziej współpraca miedzy naszymi szkołami, która moim zdaniem jest bardzo ważna.
Monika Wojtala-Taudul
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages