Światowy Dzień Pluszowego Misia

2015-11-26 23:20:48(ost. akt: 2015-11-26 23:23:30)

Autor zdjęcia: Anna Budzińska

"Jestem sobie mały miś, gruby miś, znam się z dziećmi nie od dziś..."
Dzisiaj klasa IIb ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi obchodziła Światowy Dzień Pluszowego Misia. Zajęcia rozpoczęły się od obejrzenia prezentacji o znanych misiach i o tym, jak to z tym pluszowym misiem było?

Następnie czytaliśmy książki o przygodach znanych misiów i rysowaliśmy je. Na koniec przyszedł moment na to, co misie lubią najbardziej – degustację miodku.

A wszystko zaczęło się w 1902 roku, gdy prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent, gdy ujrzał przerażone zwierzątko, natychmiast kazał je uwolnić. Wydarzenie uwiecznił na rysunku Clifford Berryman. Rysunek ukazał się w gazecie „The Washington Post”. Obrazek natchnął sklepikarza do produkcji, za specjalnym pozwoleniem prezydenta, pluszowych niedźwiadków o nazwie Teddy. W ciągu kilku lat stał się potentatem pluszowym i właścicielem jednej z najbardziej znanych firm produkującej misie.

Tyle z historii. Dziś nie wyobrażamy sobie świata bez misiów, z którymi się wychowaliśmy. Starsi z pewnością pamiętają doskonale misia Uszatka, Paddingtona czy Colargola. Wszyscy pokochali Kubusia Puchatka, misia o bardzo małym rozumku, ale ogromnym sercu, Gumisie i ich szalone przygody, misia Yogi, wykradającego kosze piknikowe turystom oraz inne misie z bajek.

Misie towarzyszą dzieciom, a i dorośli często przechowują swoje ulubione misie. Służą jako powiernicy,przytulanki, terapeuci, słowem …lek na całe zło.
Spokojnie możemy stwierdzić, że pluszowe misie są jednym z najlepszych wynalazków na Świecie! Prawda?
Informacje zaczerpnięto z http://miastodzieci.pl

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz, klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym, czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. [url=mailto:i.hrywna@gazetaolsztynska.pl] Pomogę: Igor Hrywna/url]


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Szkolapodlasem

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5