Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Mali przyrodnicy z SP3 z wizytą w lesie

2015-11-25 11:08:52 (ost. akt: 2015-11-25 11:11:50)

Uczniowie klas IIb i IIc wraz z wychowawczyniami wybrali się do lasu, gdzie odbyła się prelekcja na temat elementów wchodzących w skład poszczególnych warstw lasu.

Spotkaliśmy się tam z panem Henrykiem Bazylewiczem, który opowiedział wszystkim wiele ciekawostek. Dzieci usłyszały dlaczego drzewa gubią liście czy z jakiego powodu liście zmieniają kolor. Odbyły się też zawody sportowe, które polegały na przebiegnięciu dystansu w kierunku tej warstwy lasu, która wskazał nasz przewodnik. Uczniowie doskonale poradzili sobie z tym zadaniem. W nagrodę otrzymali od naszego opiekuna pyszne ciasteczka w kształcie grzybków. Dzieci sprawdziły swoją wiedzę podczas uzupełniania kart pracy na temat lasu.

Wycieczka zakończyła się ogniskiem, przy którym wszyscy upiekli kiełbaski. Po tym smakowitym posiłku wróciliśmy do szkoły radośni i pełni wrażeń. W szkole wszyscy wykonali prace plastyczne - liście wyklejone z plasteliny.

Nie co dzień dzieci mają okazję uczestniczyć w takich zajęciach na świeżym powietrzu, a nic tak nie mobilizuje jak uczenie się przez doświadczanie. Dziękujemy panu Bazylewiczowi za niezwykle ciekawe i pouczające zajęcia. Mamy nadzieję, że spotkamy się jeszcze nie raz.

Beata Galińska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages