Sobota, 26 maja 2018. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Uczyli się nawzajem od siebie

2015-11-25 11:04:48 (ost. akt: 2015-11-25 11:06:59)

Światowy Dzień Drzewa inspiruje wiele osób do różnorodnych działań artystycznych. Uczniowie klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 3 dnia 19 listopada pod kierunkiem wychowawczyń Sylwii Kurpios-Sawickiej, Urszuli Masiulaniec i Doroty Trzcińskiej przygotowali zajęcia edukacyjne dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i klasy 2C.

Trzecioklasiści w  sposób twórczy i interesujący przekazali słuchaczom ważne wiadomości dotyczące roli drzew w przyrodzie. Zajęcia obserwował dyrektor szkoły – Leszek Retel. Ciekawostki przyrodnicze zostały przekazane w wierszach, piosenkach i opowiadaniach. Warto zauważyć, że część artystyczna przeplatana była pytaniami sprawdzającymi wiedzę gości. Podczas prelekcji słuchacze dowiedzieli się, jak rozpoznawać poszczególne gatunki drzew, jakie jest ich znaczenie w przyrodzie i w życiu człowieka, 
a także, kto to jest dendrolog.

Wyświetlona podczas zajęć prezentacja multimedialna dotycząca informacji z zakresu drzew występujących w naszym regionie i w Polsce ułatwiła najmłodszym zapamiętanie istotnych treści przyrodniczych.

Ponadto podczas pracy w grupach została sprawdzona wiedza na temat drzew i ich owoców. Na koniec zajęć uczniowie mieli możliwość wykorzystania swoich zmysłów do określenia cech typowych dla danego drewna. Za pomocą wzroku oceniali kolor klepek, za pomocą dotyku ich twardość,
 a za pomocą węchu sprawdzali ich zapach. Najmłodsi otrzymali puzzle z obrazkiem liścia do ułożenia.

Zajęcia wyzwoliły w dzieciach dużą ciekawość poznawczą oraz kreatywność. Uczniowie utrwalili swoją wiedzę w niecodzienny sposób, czerpiąc ogromną przyjemność z uczenia się nawzajem od siebie.
Paulina Pietrzak

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages