Sobota, 21 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Gołdap: Debata społeczna o bezpieczeństwie seniorów

2015-11-23 09:19:58 (ost. akt: 2015-11-23 09:23:59)

Autor zdjęcia: KPP Gołdap

O tym, czy osoby starsze czują się bezpiecznie na terenie gminy Gołdap dyskutowali w piątek podczas debaty przedstawiciele służb mundurowych oraz pracownicy instytucji pomocowych. Adresatami spotkania byli seniorzy.

W czytelni Biblioteki Publicznej w Gołdapi odbyła się w piątek (20.11.15) debata społeczna pn. „Bezpieczny senior”, której głównymi organizatorami była Komenda Powiatowa Policji oraz Biblioteka Publiczna w Gołdapi. Spotkanie adresowane było przede wszystkim do seniorów z terenu gminy Gołdap.

Gościem spotkania była Agnieszka Zarzycka z Ośrodka Pomocy Społecznej, która omówiła kwestie dotyczące przemocy wobec osób starszych.

Policjanci w takcie wystąpienia połączonego z prezentacją multimedialną omówili najczęściej spotykane przestępstwa, których dopuszczają się sprawcy na szkodę osób starszych oraz pouczali jak postępować, aby nie stać się ich ofiarą. Omawiane tematy były poparte konkretnymi przykładami z życia.
  
Celem debaty było zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społeczeństwa, przede wszystkim osób starszych, w zakresie poczucia oraz poprawy bezpieczeństwa. Spotkanie miało również na celu wymianę informacji między Policją a mieszkańcami o istniejących zagrożeniach oraz wypracowanie wspólnych metod działania zmierzających do ograniczenia występujących zagrożeń.    

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe.
http://m.wm.pl/2015/11/orig/img-1922-278790.jpg
http://m.wm.pl/2015/11/orig/img-1923-278791.jpg

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages