Sobota, 21 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Szkoła w Pogorzeli solidaryzuje się z Francuzami

2015-11-16 20:20:42 (ost. akt: 2015-11-16 20:24:26)

Autor zdjęcia: Archiwum SP

Od 16 listopada w naszej szkole trwa tydzień edukacji globalnej, o której pisałam już wcześniej. Piątkowe wydarzenia w Paryżu – w sercu Europy zmieniły nam zupełnie plan wydarzeń tych obchodów oraz nasze postrzeganie sytuacji na świecie.

Wszyscy pytają: dlaczego? Po co w naszym kraju imigranci, uchodźcy? To do nas – nauczycieli należy przeprowadzenie rozmowy z dziećmi w taki sposób, aby nigdy z powodu odmienności nie ucierpiał niewinny człowiek. Przecież wyznawca islamu, który zjawi się w naszej szkole jako uczeń, nie będzie od razu terrorystą. Musimy naszych podopiecznych uczyć tolerancji, współodpowiedzialności za sytuację w świecie.

Uczniowie i nauczyciele ze szkoły w Pogorzeli chcieli dać coś od siebie, łącząc się w żalu i smutku z Francuzami, potępiając terroryzm i przemoc. Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od oglądania filmików z sondy ulicznej o postrzeganiu przez Polaków sytuacji cywili w konflikcie, nagrań rozmów z dziećmi o wojnie oraz filmu pt. Pustynne historie, który mówi o wolontariuszach pomagających uchodźcom.

Następnie każda klasa wykonała plakat solidarności z Francuzami, uczciliśmy śmierć niewinnych ludzi minutą ciszy oraz modlitwą. Zdjęcia wykonanych plakatów prześlemy do Ambasady Francji w Warszawie.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages