Rominta Gołdap kończy rundę jesienną na 11. pozycji

2015-11-13 10:51:24(ost. akt: 2015-11-13 14:05:16)

Autor zdjęcia: Zbyszek Konobrocki

W ostatniej kolejce rundy jesiennej III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej piłki nożnej Rominta Gołdap przegrała z Łomżą 1:3 (1:0). Honorowego gola strzelił Michał Mościński w 71. minucie.
Już w 10. minucie gospodarze skutecznie zagrozili bramce gołdapian. Gola strzelił Maciej Malinowski. Kolejne ataki nie były już tak skuteczne. Jednak druga połowa należała do Łomży, chociaż dwa gole padły z rzutów karnych. W 71. minucie Michał Mościński zdobył bramkę kontaktową.
— Szkoda tego meczu, bo był do wygrania, jednak stało się, nie tracę wiary w zespół — mówi trener Przemysław Kołłątaj.

Rundę jesienną Rominta kończy na 11. miejscu w grupie. Ma na swoim koncie pięć wygranych, tyle samo remisów i siedem porażek. Michał Mościński z 11 golami jest na 2. miejscu listy strzelców (12 goli ma tylko Paweł Piceluk z Olimpii Elbląg).
— Na pewno powalczę o króla strzelców, szkoda, że moje gole nie przekładają się na punkty, ale w sobotę jedziemy do Olsztynka po wygraną — podsumowuje Michał Mościński, kapitan drużyny.
Drugi napastnik Rominty Daji Kimura strzelił 6 goli tej jesieni. W sobotę w Olsztynku odbędzie się pierwszy mecz rundy rewanżowej.

Wczoraj (12 listopada) odbyło się spotkanie zarządu klubu z trenerem. Więcej w Kurierze Gołdapskim, 19 listopada.