Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Edukacja globalna w Szkole Podstawowej w Pogorzeli

2015-11-06 11:04:59 (ost. akt: 2015-11-06 11:10:01)

Autor zdjęcia: Archiwum SP

Szkołę Podstawową w Pogorzeli odwiedziła Weronika Braczek - animatorka kultury, wolontariuszka z potrzeby serca i działania oraz Małgorzata Burba - koordynatorka regionalna edukacji globalnej w województwie warmińsko – mazurskim.

Pani Weronika zajmuje się organizacją wydarzeń kulturalnych, realizacją projektów na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych dzieci cudzoziemskich. Działa aktywnie w wolontariacie w kraju i za granicą.

W naszej szkole przeprowadziła warsztaty "Spotkanie różnych kultur - na przykładzie Argentyny, Boliwii, Peru, Paragwaju".

Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość poznania problemu migrantów w krajach Ameryki Południowej. Został im również przybliżony problem obecnej sytuacji w Europie.

Poznali działania wolontariatu kierowane do ludzi w ubogich, różnorodnych pod względem kulturowym. Spotkanie służyło kształtowaniu postaw tolerancji, otwartości wobec innych ludzi, równości wobec wszystkich dzieci na całym świecie.

Obecność wolontariusza w szkole była dużym przeżyciem dla całej społeczności szkolnej, o czym świadczyło ciepłe przyjęcie i wdzięczność za dostarczenie wiedzy na temat kultury państw Południa - podsumowuje Monika Wojtala-Taudul, dyrektor SP w Pogorzeli.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. [url=mailto:i.hrywna@gazetaolsztynska.pl] Pomogę: Igor Hrywna/url]
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages