Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Szkoła Podstawowa nr 2 w Gołdapi - Mistrzem Edukacji Recyklingowej

2015-10-28 16:43:40 (ost. akt: 2015-10-30 22:34:45)

Autor zdjęcia: Archiwum SP2

Decyzją kapituły konkursowej XVI edycji Pucharu Recyklingu Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi otrzymała Puchar Recyklingu.

O takim sukcesie marzą wszyscy. Marzyliśmy i my - cała społeczność małej, bezpiecznej szkółki, którą wszyscy nazywają po prostu "Dwójką pod lasem".

Wystartowaliśmy w XVI edycji Konkursu o Puchar Recyklingu, który w kompleksowy sposób ocenia selektywną zbiórkę odpadów i działania edukacyjne w tym zakresie. Tym samym ma na celu promowanie i rozpowszechnianie nowych technik, ciekawych i innowacyjnych rozwiązań związanych z gospodarką odpadami oraz pomysłowych przykładów edukacji ekologicznej.

Przedstawiliśmy roczne działania na rzecz przyrody i edukacji ekologicznej. Pochwaliliśmy się spiralnymi, długotrwałymi działaniami na różnych płaszczyznach. Tego sukcesu nie byłoby bez wsparcia społeczności lokalnej i zaprzyjaźnionych placówek.

Nasze kreatywne działania zostały zauważone już w latach ubiegłych. Wcześniej również zostaliśmy laureatami podczas XII i XIII edycji Pucharu Recyklingu. Na gali w Poznaniu szkołę reprezentowała koordynatorka działań Alina Oleszczuk.

W nagrodę szkoła dostała dyplom "Mistrza Edukacji Recykingowej", kosze EKO do selektywnej zbiórki odpadów oraz zestaw pomocy naukowych.

Pierwsze miejsce wśród placówek oświatowych z całej Polski sprawiło, że o Gołdapi usłyszeli wszyscy.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. [url=mailto:i.hrywna@gazetaolsztynska.pl] Pomogę: Igor Hrywna/url]
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages