Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Święto drzewa w Szkole Podstawowej w Pogorzeli

2015-10-27 09:58:24 (ost. akt: 2015-10-27 10:05:21)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanym od 2002 roku, którego inauguracją jest ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew co roku w październiku.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Pogorzeli od wielu lat czynnie włączają się w akcję. W tym roku przebiegała ona pod hasłem „Czytamy drzewom”. W programie czytania znalazły się wiersze „Drzewa” – Jana Brzechwy, „Drzewo kwitnące” – Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej”, „Drzewa” – ks. Jana Twardowskiego oraz „Wysokie drzewa” – Leopolda Staffa.

Następnie uczniowie uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych przez podleśniczego Henryka Bazylewicza, który od wielu lat wspaniale współpracuje z naszą szkołą, przeprowadza fantastyczne zajęcia, potrafi zaciekawić każdego ucznia swoimi opowieściami. Z nadleśnictwa otrzymaliśmy sadzonki drzew, które razem z panem Henrykiem posadziliśmy na terenie szkoły.

Od 2007 roku program bierze udział w Kampanii Miliard Drzew dla Planety zainicjowanej przez Program Narodów Zjednoczonych do spraw Ochrony Środowiska. 
Celem programu jest edukacja dla rozwoju zrównoważonego i podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi. Wspólne sadzenie drzew w ramach programu przyczynia się do zwiększenia zalesienia i zadrzewienia oraz do zmniejszenia skutków globalnego ocieplenia. Święto Drzewa od 12 lat integruje społeczności wokół inicjatyw lokalnych takich jak: sadzenie drzew,  zakładanie ogrodów.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages