Czwartek, 26 kwietnia 2018. Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda

Nauczycielki z Pogorzeli na szkoleniu „Mały Mistrz”

2015-10-09 09:04:20 (ost. akt: 2015-10-09 09:06:50)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Ogólnopolski program „Mały Mistrz” współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki skierowany jest do dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a jego ideą jest propagowanie aktywnej postawy.

Formuła "Małego Mistrza" opiera się na sześciu zasadniczych blokach sportowych z możliwością poszerzania o pokrewne dziedziny. W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości, za które nagradzany jest odpowiednią odznaką.

Zaproponowane sprawności mogą być prowadzone przez nauczyciela w ciągu trzech lat nauki w klasach I–III, z tym, że z każdym rokiem zwiększają się wymagania, którym powinno sprostać dziecko.

Nauczyciel może w kolejnych latach zmieniać niektóre sprawności i np. w I klasie w ramach sprawności “Piłkarz” realizować zajęcia piłki nożnej, a w następnych latach np. koszykówki czy siatkówki.

Uczniowie po opanowaniu kolejnych sprawności i umiejętności ruchowych otrzymują odznakę, którą wklejają do specjalnej legitymacji. Zdobywca kompletu sprawności otrzymuje tytuł Małego Mistrza.

Program w szkole podstawowej w Pogorzeli realizowany jest drugi rok, obecnie w klasie I i II raz w tygodniu na jednej godzinie przy współudziale nauczyciela wychowania fizycznego.

Szkolenie 6 października zorganizował Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy.

Monika Wojtala Taudul
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages