Czwartek, 22 listopada 2018. Imieniny Cecylii, Jonatana, Marka

30. urodziny Zespołu Rominczanie z Dubeninek

2015-09-01 14:07:27 (ost. akt: 2015-09-01 14:09:06)

Autor zdjęcia: Anna Truchan

„30 lat minęło jak jeden dzień...” słowa piosenki ze zmienioną liczbą mógłby zaśpiewać Zespół Rominczanie z Dubeninek, który w niedzielę, 30 sierpnia obchodził swój jubileusz.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele św. Andrzeja Boboli w Dubeninkach, później uczestnicy przenieśli się na boisko szkolne. Tam odbyło się główne świętowanie. Jak na jubileusz przystało były życzenia, kwiaty, gratulacje, prezenty.

Wystąpiły zaprzyjaźnione zespoły Zajączkowiaki z Bakałarzewa, Znaroku z Przerośli, Zorniczeńka z Wysokiego, Zorepad z Bań Mazurskich, Prząśniczki z Kowal Oleckich, Onegdaj z Filipowa. Nie zabrakło gości z zagranicy - zespołu Padrugi z Obwodu Kaliningradzkiego.

Zespół Romincznie powstał 1985 roku z potrzeby serca. Jak to ze wszystkim bywa, były wzloty i upadki, ale na szczęście upadków było mniej i dzięki temu zespół działa do dzisiaj. Kierownik Bożena Buza trzyma w ryzach wszystkich, którzy podziękowali jej za włożony trud.

Wspominano dawne lata, wiele osób, które stanowiły zespół śpiewają „tam na górze”, niektórym zdrowie nie pozwala na kontynuowanie pracy w zespole. W podziękowaniu za współpracę każdy otrzymał album, w którym zawarta jest historia Zespołu Rominczanie.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages