Sobota, 19 stycznia 2019. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

W tym roku pojedziemy wzdłuż granicy

2015-02-13 08:00:00 (ost. akt: 2015-02-12 16:07:56)

Autor zdjęcia: Archiwum KG

O realizacji projektu "Trasy Rowerowe w Polsce Wschodniej” rozmawiali w Starostwie Powiatowym w Gołdapi przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego oraz miejscowi samorządowcy.

"Trasy Rowerowe w Polsce Wschodniej” to projekt realizowany w pięciu województwach, w tym na terenie województwa warmińsko – mazurskiego. Trasa zaczyna się w Bieszczadach i biegnie przez świętokrzyskie, lubelskie, podlaskie i Warmię i Mazury. W powiecie gołdapskim trasa będzie przebiegać przez: Przesławki – Skajzgiry – Maciejowięta – Stańczyki –Linowo – Kiepojcie – Dubeninki – Czarne – Botkuny – Gołdap – Grabowo – Boćwinka – Banie Mazurskie.

Dalszy przebieg trasy to: Budry – Węgorzewo – Srokowo – Barciany – Sępopol – Bartoszyce – Lidzbark Warmiński – Górowo Iławeckie – Pieniężno – Braniewo – Frombork – Tolkmicko – Elbląg – Żuławy Elbląskie na granicy z województwem pomorskiem. Łącznie będzie to 423 km trasy na Mazurach, Warmii i Powiślu.

Teraz trwa procedura wyłaniania wykonawcy robót budowlanych. Inwestycja zostanie zakończona jeszcze w tym roku. Za inwestycję zapłaci Unia Europejska. Wkład własny w wysokości 5 % pokryje samorząd województwa warmińsko – mazurskiego. Lokalne samorządy będą musiały przez minimum pięć lat od zakończenia realizacji projektu dbać o trasę.

W Gołdapi o realizacji projektu rozmawiali m.in.: dyrektor Departamentu Infrastruktury i Geodezji Urzędu Marszałkowskiego Wiktor Wójcik, wicestarosta gołdapski Grażyna Senda, burmistrz Gołdapi Tomasz Luto, zastępca burmistrza Jacek Morzy, wójt gminy Dubeninki Ryszard Zieliński, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Gołdapi Leszek Kowalewski oraz pracownicy merytoryczni urzędów.

W zamyśle pomysłodawców trasa ma ożywić turystycznie tereny przygraniczne.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Turysta #1665991 | 89.228.*.* 14 lut 2015 12:08

  Nie można przeprowadzić ścieżki rowerowej tuż przy samej granicy??? Tam gdzie pozostały resztki wsi mazurskich, wioskowych cmentarzyków zapomnianych przez boga i ludzi. Ścieżki tuż obok dróg gdzie jeżdżą pojazdy straży granicznej - piękne czyste ekologiczne tereny, nie znane większości turystów. Tam spotkasz i wilka, i dzika, i jelenia i inne zwierzę - tylko nie człowieka.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages