Trudny bieg, ogromna radość!

2014-08-17 13:15:58(ost. akt: 2014-08-17 13:22:44)
Puchar dla najlepszych zawodniczki z Gołdapi odbiera Emilia Wołyniec

Autor zdjęcia: Emilia Fedusio

Trasa była trudna i wymagająca, ale radość z pokonania swoich słabości — ogromna. Podczas XX Międzynarodowego Półmaratonu Gusiew-Gołdap najważniejsza była sportowa rywalizacja w duchu fair play, która jednoczy i pokonuje granice.
85 biegaczy i 6 wózkarzy ukończyło XX Międzynarodowy Półmaraton Gusiew-Gołdap, który odbył się w sobotę, 16 sierpnia. Na obfitującej w ciężkie podbiegi trasie 21,097 km o zwycięstwo walczyli zawodnicy z Polski, Rosji, Ukrainy, Litwy, Białorusi i Estonii.

Pierwszym biegaczem, który przekroczył linię mety pod Piękną Górą był Ilya Slavenski. Białorusin przebiegł półmaraton w czasie 1:07:22, ustanawiając tym samym rekord trasy. Drugie miejsce zajął Wojciech Kopeć z Paget Sklejka MTZ Kopeć (1:07:43), a trzecie Ukrainiec Sergii Ukrainets (1:07:52).

Wśród pań najlepsza była Olga Dubovskaya z Białorusi (1:27:49), która powtórzyła swój sukces z ubiegłego roku. Drugie miejsce zajęła Ukrainka Tetyana Belovol (1:28:54), a trzecie Rosjanka Anna Novikova (1:32:26).

W klasyfikacji wózkarzy zwyciężył Bogdan Król(0:47:07), drugi Piotr Małek (0:48:52) i trzeci Wiesław Matejuk (0:51:42) — wszyscy z IKS Smok Lotos Orneta.

Wśród biegaczy z Gołdapi triumfował Marek Kuskowski (1:31:43), kierownik Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi (organizator imprezy). Najlepsza gołdapianką została Emilia Wołyniec (1:40:08), zawodniczka klubu Łowcy Przygód Gołdap.

Więcej o jubileuszowym Półmaratonie Gusiew-Gołdap w czwartkowym wydaniu Kuriera Gołdapskiego. Zapraszamy do lektury!