Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Młodzież promuje zdrowy styl życia: Dar Serca 2

2014-05-15 16:34:16 (ost. akt: 2014-05-15 16:36:45)

Autor zdjęcia: Agnieszka Urynowicz

24 kwietnia w Państwowej Szkole Muzycznej w Gołdapi odbył się koncert charytatywny pod hasłem Dar Serca 2, zorganizowany na rzecz utalentowanych artystycznie uczniów Zespołu Szkół Zawodowych.

Głównym założeniem jego twórców było zachęcenie młodzieży do zdobywania wiedzy, rozwijania swoich zdolności i zainteresowań, zachęta do pokazania ich światu oraz promocja zdrowia. Jednym słowem – rozwój talentów artystycznych i umiejętności społecznych, połączony z promocją działań prozdrowotnych. Oczywiście, nie zabrakło też chęci dostarczenia widzom godziwej rozrywki i zainspirowania… wszystkich młodych ludzi od lat 2 do 102 (uwaga, młodość to przede wszystkim stan ducha) do rozwijania swoich talentów. Czy warto? Z pewnością, tak. Przekonali się o tym nasi wykonawcy i widzowie.

To już druga tego rodzaju inicjatywa ZSZ. Poprzedni koncert odbył się w miejscowym Domu Kultury w ubiegłym roku szkolnym. Tegoroczna impreza powstała z inicjatywy nauczycieli ZSZ: Elżbiety Krynickiej, Eweliny Sawościan i Agnieszki Urynowicz.

W przygotowaniach udział wzięli: Elżbieta Krynicka (plakat, promocja koncertu), Ewelina Sawościan (dobór repertuaru, scenariusz, reżyseria, skecze, promocja wiedzy, promocja zdrowia, promocja koncertu i inne czynności organizacyjne), Anna Kęsik i klasa 2Tl (scenografia, promocja koncertu), Magdalena Iwachów, Szkolne Koło Wolontariatu (promocja koncertu), Agnieszka Urynowicz (promocja, scenografia, fotografie), Zbigniew Karniłowicz, Paweł Iwanowski (współautorstwo skeczu pt. „Szkoła z klasą…”, występ artystyczny), Dariusz Michałowski, Justyna Machalska (przygotowanie uczniów Szkoły Muzycznej), Piotr Piela (sekcja techniczna), Adam Karnauchow, Małgorzata Zawadzka, Urszula Galińska, Marlena Derencz (promocja), Emilia Łabanowska (projekt dyplomów).

Do organizacji czynnie włączyli się rodzice wykonawców - panie: Joanna Piela oraz Scholastyka Kłoczko. Wystąpili: uczniowie, nauczyciele i absolwenci Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi oraz uczniowie Samorządowego Gimnazjum nr 1, Publicznego Gimnazjum i Państwowej Szkoły Muzycznej w Gołdapi. Jako gość specjalny wystąpił pan burmistrz – Marek Aleksander Miros, prezentując zgromadzonej publiczności dwa wiersze: jeden wiersz - Jonasza Kofty, a drugi… - własnego autorstwa, dzięki temu nie zabrakło odrobiny refleksji…, małej nutki nostalgii… i humoru rzecz jasna.

Było to – wydarzenie artystyczne z przesłaniem, propagujące zdobywanie wiedzy, zarówno tej szkolnej (skecze „Szkoła z klasą…”, „Na poczcie”) jak i życiowej, w tym wiedzy medycznej, która naszym zdaniem powinna być bliska każdemu człowiekowi. Przecież nikt tak dobrze nie zadba o nas, jak my sami, a do tego potrzebna jest odpowiednia dawka wiedzy, medycznej też… oraz pozytywne emocje, i oczywiście… poczucie humoru, najlepiej… duże. Nie od dziś bowiem wiadomo, że pogodni, szczęśliwi, skłonni do refleksji, zrelaksowani i mający dystans do świata, i do… siebie ludzie żyją lepiej i dłużej, zwłaszcza ci, którzy mają stały kontakt z wszelkimi przejawami piękna i sztuką: muzyką, malarstwem, tańcem, i literaturą. Warto wiedzieć, że – sztuka sprzyja – długowieczności…, ponieważ piękno i pozytywne emocje podnoszą w organizmie poziom neuroprzekaźników, niwelując tym samym szkodliwe skutki stresu, który jest cichym zabójcą współczesnego świata i stabilizując gospodarkę hormonalną całego organizmu. A to już samo… zdrowie. Sztuka jest dobra na wszystko… Na smutki, smuteczki, zadawnione żale, WYPALENIE ZAWODOWE(!), brak chęci do życia i… na obniżoną odporność. Taniec, muzyka, śpiew i dobry żart znacznie lepiej poprawiają nastrój, niż wszystkie, tak modne w dzisiejszych czasach, sztuczne „rozweselacze,” i w przeciwieństwie do nich nie powodują skutków ubocznych… W programie zaprezentowano różne gatunki muzyczne (utwory instrumentalne na fortepian i wibrafon oraz wokalno – instrumentalne), ciekawe układy taneczne, a także sporą dawkę dobrego humoru w postaci licznych skeczów. Nasi młodzi artyści włożyli w swój występ mnóstwo pracy, ciepła, pogody ducha, młodzieńczego zapału, równie dużo serca, i oczywiście… talentu…

Skecze prezentowali: Agnieszka Nikitin, Klaudia Jurewicz, Mateusz Rogowski, Anna Ziach, Justyna Buraczewska, Joanna Brejnak, Małgorzata Zawadzka, Martyna Mrozińska, Zbigniew Karniłowicz i Paweł Iwanowski. Tańczyli: Aleksandra Sieczkowska i Marek Jurewicz (jive), grupa taneczna DANCE LIFE STYLE (C – walk i break dance), grupa taneczna RYTMIKA kl. 3 (utwór „Wstążki” i „Rękawiczki”) oraz Agnieszka Nikitin, i Piotr Piela… Piękno muzyki ukazali: Aleksandra Sieczkowska, Marek Jurewicz, Klaudia Jurewicz, Anna Ziach, Mateusz Rogowski, Eliza Kłoczko, Zuzanna Symko, Dominika Piela, Agnieszka Gutowska, Julia Piechocka, Julia Romanowska i Piotr Piela. Prowadzenie: Klaudia Jurewicz i Mateusz Rogowski. W holu Szkoły Muzycznej można było nabyć małe maskotki - breloczki z filcu, przygotowane przez Szkolne Koło Wolontariatu wraz z opiekunami.

Informacja dla fanów sztuki i sympatyków naszej szkoły. W przygotowaniach następna porcja humoru, muzyki, śpiewu, tańca… i relaksu - już pod koniec maja… Tym razem… z dodatkiem prezentacji sztuki kulinarnej w postaci wyrobów cukierniczych wykonanych przez nauczycieli, uczniów i absolwentów Zespołu Szkół Zawodowych. Mamy nadzieję, że i tym razem nasze wyroby będą smakowały tak, jak poprzednio (czyli w ubiegłym roku), a może nawet bardziej… Ale oczywiście polecamy je jedynie jako deser, a nie zamiast głównego posiłku…, przecież promujemy zdrowy styl życia…

(Ewelina Sawościan, ZSZ)


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages