Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Żołnierze z Kosowa grali z Jurkiem Owsiakiem

2014-01-28 16:27:10 (ost. akt: 2014-01-28 16:34:25)

Autor zdjęcia: Dariusz Drączkowski

Żołnierze Polskiego Kontyngentu Wojskowego KFOR w Kosowie, jak co roku, aktywnie włączyli się w przygotowania oraz zbiórkę środków finansowych w trakcie trwania 22. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wolontariusze z PKW przeprowadzili zbiórkę pieniędzy wśród żołnierzy XXIX zmiany, która już od dwóch miesięcy pełni misję w Kosowie, a jej trzon stanowią żołnierze z 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego.

Nie brakowało chętnych, którzy chcieli wspomóc tegoroczną zbiórkę pieniędzy przeznaczoną na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.

Puszki wolontariuszy szybko się napełniały. Zbiórka pieniędzy nie była jedynym przedsięwzięciem 22. finału WOŚP. Odbyła się także licytacja przedmiotów przekazanych przez uczestników misji i Fundację WOŚP.

Na aukcji pojawiły się m. in.: coin dowódcy XXIX zmiany PKW KFOR – płk. Tomasza Sawczuka wraz z certyfikatem, ryngraf dowódcy 15 pplot, koszulki, kalendarze, plakaty z autografem Jerzego Owsiaka, płyty Justyny Steczkowskiej, kubki, przedmioty od Żandarmerii Wojskowej (maskotka ŻW, apteczka pierwszej pomocy, kamizelka odblaskowa) i wiele innych.

Najwyższą wylicytowaną kwotą było 50 euro. Za tą cenę st. chor. mar. Rafał Hewelt nabył coin dowódcy PKW. Przebieg 22. finału WOŚP w Kosowie, za pośrednictwem video połączenia, śledzili też mieszkańcy Gołdapi zgromadzeni na koncercie w Gołdapskim Domu Kultury.

Na zakończenie dokonano komisyjnego zliczenia zebranych środków. W trakcie tegorocznego finału WOŚP w Kosowie zebrano 3033, 48 zł, a w Gołdapi ponad 28 tys. zł (w 2013 roku - ok. 25 tys. zł).
wis
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages