Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Żołnierze z Gołdapi dotarli do Kosowa

2013-11-18 13:50:31 (ost. akt: 2013-11-18 13:57:20)

Autor zdjęcia: Grzegorz Łapiński

W czwartek rano z lotniska w Malborku odleciała pierwsza grupa polskich żołnierzy XXIX zmiany PKW KFOR. Odlecieli polskimi samolotami CASA.

Ostatni etap polegał na wnikliwym sprawdzeniu bagaży przez żołnierzy Żandarmerii Wojskowej na zawartość narkotyków i materiałów niebezpiecznych. Kontrolę przeprowadzili też przedstawiciele Służby Celnej i Straży Granicznej.

Wszystko przebiegło bez najmniejszych komplikacji. W piękny listopadowy poranek żołnierzy pożegnał zastępca dowódcy – szef sztabu 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. bryg. Stanisław Olszański w obecności dowódcy pułku płk Bogusława Musiała.

Obaj życzyli żołnierzom wytrwałości i żołnierskiego szczęścia. Gen. Olszański stwierdził, że po tym, co pokazali w trakcie przygotowań i certyfikacji, którą nasi żołnierze zaliczyli na ocenę bardzo dobrą, nie ma żadnych obaw co do ich zaangażowania i działalności w Kosowie.

Podkreślił także, że będą działać wspólnie z żołnierzami innych nacji i reprezentować Wojsko Polskie poza granicami kraju.

Wszyscy wierzymy, że nie zawiodą pokładanych w nich nadziei. Na zakończenie skromnej uroczystości dowódca pułku zapewnił, że rodziny żołnierzy mogą liczyć na wszelką pomoc ze strony dowództwa pułku w przypadku jakichkolwiek potrzeb. Podkreślił także, że czekać na nich będziemy z niecierpliwością i okres sześciu miesięcy bardzo szybko minie. Następne święto pułku spędzimy już wszyscy razem.


mjr Grzegorz Łapiński

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. obserwator #1248453 | 79.191.*.* 19 lis 2013 16:33

  Moi znajomi wypoczywają w Chorwacji i jakoś nie ma powodu do chwalenia się ich misją turystyczną a różnica jest tylko jedna, że oni spędzają tam urlop za uczciwie zarobione środki finansowe a pobyt w Kosowie sponsorujemy my podatnicy i nie ma się czym chwalić a tym bardziej wkurzać społeczeństwo marnotrawieniem publicznych środków na bezsensowne wyjazdy żołnierzy.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Tosia #1248248 | 176.97.*.* 19 lis 2013 13:36

  Powodzenia i uważajcie na siebie!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages