Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Gołdap: Pożegnanie żołnierzy jadących na misję do Kosowa

2013-10-25 13:06:46 (ost. akt: 2013-10-25 13:17:49)

Autor zdjęcia: Iwona Wiszniewska - RopelW piątek przedstawiciele władz samorządowych, wojskowych oraz rodziny i mieszkańcy miasta pożegnali oficjalnie żołnierzy, którzy już za kilkanaście dni rozpoczną kolejną zmianę na misji w Kosowie.Uroczysty apel z udziałem orkiestry wojskowej z Giżycka odbył się na głównym placu w centrum Gołdapi.

Dowódca XXIX zmiany PKW ppłk Tomasz Sawczuk odebrał flagę Polski z rąk szefa Wojsk Obrony Przeciwlotniczej Wojsk Lądowych pułkownika Jerzego Pałubiaka. Burmistrz Gołdapi Marek Miros przekazał natomiast dowódcy flagę miasta. Nagrody rzeczowe oraz odznaczenia dostali wyróżniający się w służbie żołnierze.

Dowódca kontyngentu ppłk Tomasz Sawczuk podkreślił, że żołnierze przeszli wiele szkoleń i są świetnie przygotowani do misji w Kosowie.


— Służba w misjach pokojowych to nie tylko męska przygoda — mówił Tomasz Sawczuk — ale przede wszystkim szczególnego rodzaju powinność, która niesie za sobą wielką odpowiedzialność. Przed nami trudne i ważne wyzwanie. Przez najbliższe sześć miesięcy będziemy wykonywać niezwykle odpowiedzialne i niebezpieczne zadania stabilizacyjne w najbardziej zapalnym punkcie Europy, polegające na monitorowaniu przestrzegania porozumień i traktatów międzynarodowych na terenie Kosowa oraz na wsparciu władz lokalnych w utrzymaniu porządku i bezpieczeństwa. Będziemy stać na straży najcenniejszych dla człowieka wartości: prawa do wolności i bezpiecznego życia. Wierzę, że zadanie utrzymania pokoju w Kosowie wykonamy na wysokim poziomie.Ppłk Tomasz Sawczuk podziękował też rodzinom żołnierzy za cierpliwość i wsparcie. Goście życzyli przede wszystkim żołnierskiego szczęścia na misji oraz bezpiecznego powrotu do bliskich i Gołdapi. Uroczystość zakończyła defilada ulicami miasta.

wis

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. patriota #1228979 | 83.9.*.* 26 paź 2013 15:54

  BAWI SIE BUDZETOWKA ,KTORA GENERUJE NAJWIEKSZE PIENIADZE...BAWI SIE TEN CO W ZYCIU NIE UBRUDZIL RAK PRACA..BAWIA SIE WSZYSCY NA PLACU A MY ?A MY PRACUJEMY ZA NAJNIZSZA KRAJOWA ,.CZY CI NIBY NOTABLE WYNOSZENI NAD POZIOM MIEJSKIEGO SMIETNIKA SA UCZCIWI???

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. gołdapianin #1228717 | 5.185.*.* 26 paź 2013 08:58

  Zamknięte ulice na przemarsz wojska widowisko w centrum miasta, kampania wyborcza już dawno się zaczęła,tylko dlaczego ja mam brać w tym udział?W piątek w godzinach pracy urzędników- ja musiałem stać w "korku ulicznym" jadąc po towar na budowe! Ale widowisko było, gawiedż miała na co patrzeć.A dlaczego nasi jadą do Kosowa? Przecież NIKT nie zmusza, to ich wlasny wybór!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. obserwator #1228103 | 83.24.*.* 25 paź 2013 15:00

  Kosowo to wczasy prawie jak w Chorwacji i nie wiem po co ten cały szum przecież każdy rozumny człowiek wie, że to marnotrawienie społecznych środków. Szkoda zdrowia na dłuższy wywód. Ktoś napisze, że ONZ lub inna instytucja pokryje koszty misji tylko czy wie jakie zobowiązania pozostają po stronie podatnika w czasach gdy pozostali zaciskają pasek aby przeżyć od wypłaty do wypłaty.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages