środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Pochwała Gołdapi w ogólnopolskim tygodniku

2013-10-09 09:08:59 (ost. akt: 2013-10-09 09:19:06)

Autor zdjęcia: Zbigniew ŚwitkiewiczPiszą o nas w tzw. centralnej prasie i to piszą bardzo dobrze. W jednym z wydań ogólnopolskiego tygodnika "Uważam Rze" (23-29 września) ukazał się dwustronicowy artykuł Rafała Kotomskiego "Gołdap: reaktywacja".

Autor zaczyna od przypomnienia mrocznego (dla Gołdapi) początku lat 90. minionego wieku, kiedy to, po upadku Rominckiego Kombinatu Rolniczego, bezrobocie podskoczyło u nas do rekordowego w Polsce poziomu 42 procent.

Od tego momentu w tekście zaczynają się niemal same pochwały i komplementy pod adresem Gołdapi. Podają nawet stwierdzenia o "gołdapskim cudzie gospodarczym" czy mieście, które jest "uśpionym tygrysem" i przygotowuje się właśnie do wielkiego skoku.

W "Uważam Rze" chwalą więc Gołdap (i miejscowych samorządowców) za uruchomienie przejścia granicznego, za stworzenie podstrefy Specjalnej Suwalskiej Strefy Ekonomicznej, za dzielnicę uzdrowiskową. Burmistrz zapowiada zaś na przyszły rok przeprowadzenie dużej, ogólnokrajowej kampanii reklamowej nowego kurortu.

To znaczy - zapowiada w tygodniku, bo w rozmowie z "Kurierem Gołdapskim" Marek Miros powiedział, że miasto "zamierza mocniej wejść w promocję uzdrowiska", natomiast mówienie o "kampanii reklamowej" jest nieco przesadzone.


— Wstrzymywaliśmy się z działaniami promocyjnymi, bo nie za bardzo jest sens reklamować coś, co jest jeszcze w budowie — usłyszeliśmy. — Tężnie są obecnie w trakcie odbioru technicznego i potrwa to jeszcze kilka najbliższych tygodni. Tuż przed zimą, pod koniec października, planujemy przeprowadzenie rozruchu technicznego obiektu, a jego oficjalne otwarcie nastąpi na wiosnę.


Elementem strategii marketingowej gołdapskiego uzdrowiska ma być m.in. bajka "O trzech przyjacielach z Gołdapi", napisana przez dziennikarkę telewizyjną Agnieszkę Glapiak, która zna te tereny z racji tego, że ma tu domek letniskowy.

Zaś Sławomir Stalmach z fundacji "Dobro lokalne" przymierza się do zorganizowania u nas "festiwalu muzyki uzdrowiskowej i dancingowej". 
Planowane jest też uruchomienie wytwórni wód mineralnych i leczniczych oraz fabryki "ekologicznych kosmetyków", produkowanych na bazie uzdrowiskowych borowin i wód głębinowych.

Opracował: zs Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. niko #1214920 | 83.9.*.* 9 paź 2013 20:26

  A JA OD PIECIU LAT NIE MOGE ZALATWIC ..BLACHEJ.SPRAWY W MIEJSCU PRACY PANA BURMISTRZA....A TEZNIE TO MAM W GLOWIE od lat 5....

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Piotr Miszkiel (Piecia) #1214572 | 80.50.*.* 9 paź 2013 13:20

  To jest miś na miarę naszych możliwości.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. gołdapiak #1214459 | 5.185.*.* 9 paź 2013 10:05

  Z tego co Pan burmistrz mówi,że nie ma jeszcze co reklamować to rozumiem, że do tej pory NIC nie było warte reklamy i promocji- to na JAKĄ PROMOCJĘ od wielu lat przeznacza Gmina ok 200 tyś złotych rocznie ?To za jaką sumę ruszy kampania reklamowa tężni w Gołdapi?Okroimy budżety szkół, opieki społecznej i inne aby wystarczyło na "COŚ "co bedziemy "spłacać' razem z wnukami

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages