środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Pijalnia wód mineralnych nad jeziorem Gołdap - wreszcie otwarta!

2013-07-09 00:42:44 (ost. akt: 2013-07-11 11:55:14)

Autor zdjęcia: Zbigniew Świtkiewicz

Tylko kilka dni później, niż nastąpił początek wakacji, pijalnia wód mineralnych nad jeziorem Gołdap otworzyła, wreszcie, swoje podwoje przed - stęsknionymi tych atrakcji - turystami. Frekwencja dopisuje od samego początku: obiekt odwiedza dziennie nawet do 400 osób.

Grota solna, mini-tężnie, woda mineralna i lecznicza (sprzedawana w kubkach, albo w gustownych "pijałkach") - to główne atrakcje pijalni wód mineralnych, która od minionego piątku, 5 lipca, jest, nareszcie, dostępna dla turystów i mieszkańców naszego powiatu.

W obiekcie, którym zarządzają gołdapskie Wodociągi, znalazły zatrudnienie 3 osoby (w recepcji), plus dwie kolejne, zajmujące się utrzymaniem terenów zielonych.

- Na przełomie września i października powinna się zakończyć budowa sąsiednich tężni - mówi Zbigniew Cherek, prezes spółki "Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji" w Gołdapi. - Wtedy gołdapska "dzielnica uzdrowiskowa" będzie już kompletna. W tężniach znajdą zatrudnienie kolejne 3 osoby.

Inwestycja była finansowana głównie ze środków unijnych. Wśród pierwszych kuracjuszy byli i tacy, którzy dopytywali się, czy zasadne jest wprowadzanie odpłatności za korzystanie z atrakcji, jakie pijalnia oferuje.

- Zanim zdecydowaliśmy się na wprowadzenie opłat, skonsultowaliśmy się z Urzędem Marszałkowskim w Olsztynie - mówi wiceburmistrz Gołdapi, Jacek Morzy. - Opinia wojewódzkich prawników była pozytywna.

Grotę solną (45-minutowy seans) można odwiedzić za 10 zł (dla mieszkańców gminy Gołdap opłata wynosi 7 zł), godzina inhalacji w mini-tężniach to koszt 5 zł (4 zł dla miejscowych). Woda (lecznicza/mineralna) kosztuje 1,50 zł w plastikowym kubku, i 15 zł w oryginalnej "pijałce" (naczynie to można, oczywiście, zachować sobie na pamiątkę).

W miniony piątek, pierwszego dnia po otwarciu, pijalnię odwiedziło ponad 200 osób. W weekend odwiedzających było prawie 400-tu. Obiekt otwarty jest codziennie: od poniedziałku do piątku - w godzinach 12-20, natomiast w soboty i niedziele - od 10-ej do 20-ej.

Oficjalne otwarcie całego kompleksu uzdrowiskowego nad jeziorem Gołdap (wraz z tężniami) odbędzie się na wiosnę przyszłego roku.

"Uzdrowisko Gołdap" to jedyne takie miejsce w całym województwie warmińsko-mazurskim.

Zbigniew Świtkiewicz

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. zasad #1138041 | 88.220.*.* 9 lip 2013 16:00

  A "importowanego" alko tam nie serwują?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Mic #1137587 | 81.190.*.* 9 lip 2013 09:03

  Teraz czas na palarnię koziołka, vicków i lify.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages