Czwartek, 24 września 2020. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Generał Wojsk Obrony Przeciwlotniczej uhonorował gołdapski pułk

2013-04-11 10:36:03 (ost. akt: 2013-04-11 11:31:15)
Proporzec dla "najlepszego pododdziału" pozostanie w gołdapskiej jednostce przez rokProporzec dla "najlepszego pododdziału" pozostanie w gołdapskiej jednostce przez rokAutor zdjęcia: ZBigniew ŚwitkiewiczGeneralicja, wielu pułkowników, i innych wysokich szarż, odwiedzili w środę 15. Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy. Okazją było przyznanie honorowego proporca dla "przodującego pododdziału wojsk lądowych".

Tym wyróżnionym pododdziałem (jednym z tylko sześciu w całym polskim wojsku) był 1. Dywizjon Przeciwlotniczy gołdapskiego pułku.Uroczystość na placu manewrowym gołdapskiego pułku uświetnił swoją obecnością szef Wojsk Obrony Przeciwlotniczej MON gen. Jan Gabryś.

To pierwsza wizyta tej rangi w historii "naszej" jednostki. Wyróżnienie dla gołdapskich przeciwlotników to efekt, między innymi, bardzo dobrych wyników strzelań bojowych na poligonie.

Proporzec dla "najlepszego pododdziału" jest przechodni, przyznawany na rok.Po południu wojskowych gościł burmistrz i starosta gołdapski.Stała obecność wojskowych w Gołdapi ma również niebagatelne znaczenie ekonomiczne, w skali całego regionu: to ponad 800 żołnierzy, wraz z rodzinami. Mają oni bardzo pozytywny wpływ na kondycję ekonomiczną gminy i powiatu.Więcej o uroczystości w Kurierze Gołdapskim, 18 kwietnia

Zbyszek ŚwitkiewiczPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages